Carsharing i rekord Guinnessa? Warszawa rzuca wyzwanie.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Wiele razy na naszych łamach wspominaliśmy o tym jak dynamicznie zmienia się w Polsce rynek Carsharingu i jak szybko nasz kraju w dziedzinie współdzielonej mobilności, zmienia się w rynek o stale powiększającym się potencjale jak i stale zwiększającej się liczbie współdzielonych samochodów, oraz obejmowanych tego typu usługami miast. Dodatkowo bardzo dobrą wiadomością jest fakt że wszystkie obecnie działające projekty w Polsce, to rozwiązania rodzime, w pełni finansowane przez krajowy kapitał.

Ciesząc się z faktu, że Polska przestaje być graczem anonimowym na rynku Carsharingu, warto wspomnieć że jeszcze w tym zaczynającym się tygodniu, o współdzielonej mobilności nad Wisłą może być jeszcze głośniej. Zasługa w tym firmy PANEK, która na 9 lipca zaplanowała wydarzenie mające na celu pobicie światowego rekordu w przejeździe kolumny samochodów o napędzie hybrydowym. Obecnie rekord ten dzierżony jest przez amerykańskich posiadaczy Toyoty Prius, którzy dokonali tego osiągnięcia jadąc kolumną 332 samochodów, pokonując dystans 3 kilometrów.

Event odbędzie się już w najbliższą niedzielę na terenie warszawskiego toru wyścigów konnych Służewiec. Oprócz samochodów floty PANEK Carsharing, mile widziani są również posiadacze prywatnych samochodów hybrydowych niezależnie od marki, którzy w przypadku osiągnięcia celu otrzymają okolicznościowy dyplom, oraz będą miały prawo tytułować się posiadaczem rekordu Guinnessa w tej dziedzinie.

 Redakcja autonaminuty.org trzymając kciuki za powodzenie tego niecodziennego przedsięwzięcia, jednocześnie potwierdza, że nasi reprezentanci będą również obecni podczas próby, a relacja z wydarzenia pojawi się na naszych łamach, krótko po jego zakończeniu.

Więcej szczegółów na temat eventu znajduje się na oficjalnej stronie organizatora: https://panekcs.pl/rekord-guinnessa/

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz