Lublin znów ma Carsharing… i nowe połączenie z Warszawą.

Jak już informowaliśmy w połowie listopada, Panek CarSharing zdecydował o wyjściu poza Warszawską aglomerację i zapowiedział stworzenie strefy wynajmu swoich samochodów w Lublinie. Jest to pierwsza inwestycja tej firmy w auta na minuty poza Mazowszem. Właśnie wczoraj w samo południe podczas oficjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w lubelskim ratuszu, usługa została udostępniona klientom.
W Lublinie zgodnie z zapowiedzią udostępniono 100 fabrycznie nowych hybrydowych Toyot Yaris, które niczym nie różnią się od samochodów jeżdżących w tej samej usłudze po Warszawie. Do jeżdżenia „pankami” po Lublinie potrzebujemy smartfona i tej samej aplikacji co w stolicy, bowiem Lublin traktowany przez system jest na identycznej zasadzie co podobne „wyspy” pod Warszawą, dlatego jeśli ktoś posiada już konto w usłudze i korzystał z niej w Warszawie, to nie potrzebuje dokonywać żadnych dodatkowych czynności, tylko zrestartować aplikację aby zobaczyć strefę i samochody w Lublinie. Zasady użytkowania usługi oraz ceny, również pozostają bez zmian w stosunku do usługi stołecznej.
Aut oficjalnie jest 100, natomiast to liczba zupełnie umowna, ponieważ jak napisaliśmy powyżej, Lublin jest kolejną strefą – „wyspą” głównej mapy, zatem możliwe jest wynajęcie samochodu w Lublinie i odstawienie go w Warszawie lub podwarszawskich miejscowościach objętych strefą i na odwrót. Można zatem spodziewać się, że wspominana setka, będzie ulegać zmianie, zgodnie z wymianą pomiędzy oboma województwami.
Obecna strefa lubelska ograniczona jest do 30km2 obszaru Lublina, natomiast jeszcze w tym roku uruchomiona zostanie strefa w porcie lotniczym Lublin-Świdnik, jak i w samym Świdniku, co jest zgodne z dotychczasową polityką operatora, czego dowodem są działające od dawna podwarszawskie strefy m.in w Legionowie, czy Pruszkowie, oraz działające od początku istnienia usługi strefy w portach lotniczych Warszawa-Okęcie, oraz w Warszawa-Modlin.
Na koniec przypomnijmy jeszcze, że Panek CarSharing nie jest pierwszą usługą współdzielonej mobilności w Lublinie. Carsharingowe szlaki w tym mieście przetarła usługa o nazwie Lubelski Samochód Miejski, która udostępniała kilka samochodów marki Opel Corsa już pod koniec 2016 roku. Wytrzymała jednak na rynku tylko niespełna rok i w połowie 2017 roku wycofała się z rynku.
Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz