Nowości w Traficar Cargo
Więcej „elektryków” i free-floating

  • Post author:
  • Post category:Polska

Kolejne elektryczne Kangoo w Traficar Cargo
Model Renault Kangoo Van ZE to jeden z najpopularniejszych modeli dostawczych aut elektrycznych w Europie. Według danych producenta auta mają zasięg do 270 km i pomieszczą do 4 metrów sześciennych ładunku. Ten model sprawdza się w przypadku większych zakupów, przeprowadzek, transportu towaru. Istotne znaczenie dla użytkowników mają także przywileje dla aut elektrycznych — bezpłatne parkowanie we wszystkich miastach i możliwość korzystania z buspasów.

Traficar wraz z IKEA dają klientom możliwość samodzielnego transportu zakupionych produktów do domu, dzięki wypożyczanym na miejscu samochodom na minuty. Ładowaniem i serwisowaniem aut zajmują się pracownicy Traficara, więc nie trzeba się martwić stanem baterii. Przed wynajmem należy jednak sprawdzić, czy zasięg pokazany na wyświetlaczu auta pozwoli na przebycie drogi do celu i powrót pod sklep, spod którego został wynajęty. Jeśli zasięg jest mniejszy niż 20 km, należy zakończyć wynajem na wyznaczonych miejscach na parkingu IKEA. Do skorzystania z TrafiCargo wystarczy aktywne konto w aplikacji Traficar. Opłaty są takie same jak dla pozostałych aut dostawczych: 0,80 zł za każdy kilometr jazdy, 0,50 zł za każdą minut jazdy, 0,10 zł za minutę postoju (maksymalnie 75 zł na dobę za czas jazdy i postoju).

– Po wprowadzeniu kilka miesięcy temu dwóch elektrycznych aut dostawczych pod IKEA Kraków i IKEA Gdańsk zdecydowaliśmy się na dalszy rozwój elektrycznej floty tych samochodów. Od teraz takie auta można spotkać także w Poznaniu i Warszawie – dodaje Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Flota dostawczych aut elektrycznych Traficara to aktualnie 10 pojazdów i są one dostępne pod sklepami: IKEA w czterech miastach (Warszawa, Kraków, Poznań i Trójmiasto)

Nie musisz odstawiać auta pod sklep
Na podstawie zebranych w badaniu odpowiedzi na temat usługi TrafiCargo, firma od 30 lipca testowo zmienia zasadę poruszania się z punktu A do A, na model otwarty, czyli freefloating. Co oznacza, że objęte pilotażową ofertą dostawcze auto spod sklepu można zwrócić w dowolnym miejscu strefy, zamiast wracać pod sklep. Traficar wprowadza to jako test w dwóch miastach, dla kilku aut. Zatem od teraz 3 auta Renault Kangoo Van stojące pod IKEA Gdańsk i 3 auta Renault Kangoo Van zlokalizowane pod IKEA Kraków można pozostawić w dowolnym, dozwolonym miejscu w obrębie strefy usługi w mieście. Skorzystanie z takiej opcji wiąże się z dodatkową, jednorazową opłatą 49 zł. Działające w zmienionej formule auta zostały oznaczone pinem ze strzałką w aplikacji, aby je wyróżnić od pozostałych. Po zarezerwowaniu pojazdu pojawia się również komunikat o tym, że auto jest objęte opcją pozostawienia auta poza sklepem. Po zakończeniu wynajmu w innym miejscu niż parking IKEA opłata dodatkowa zostanie pobrana automatycznie, a auto nie będzie widoczne do wynajmu. Nadal nie ma możliwości podróżowania TrafiCargo pomiędzy miastami, jedynie w obrębie jednej aglomeracji. Szczegóły można sprawdzić w aplikacji.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz