Kto pierwszy z elektrycznym carsharingiem w Katowicach?

  • Post author:
  • Post category:Polska

Niedawno informowaliśmy o planach operatora energetycznego Tauron, który jeszcze tej jesieni chce wprowadzić na katowickie ulice carsharing oparty na flocie elektrycznych samochodów. Ambicją operatora jest uruchomić usługę przed startem szczytu klimatycznego ONZ (COP) który ma rozpocząć się 3 grudnia.
Usługa Tauronu nie jest jednak jedyną która planuje swoje uruchomienie w ciągu najbliższych tygodni. Do startu na terenie Katowic sposobi się również firma zajmująca się tradycyjnym wynajmem samochodów – Transporters z swoją usługą GreenGoo, która znana jest szczególnie na Górnym Śląsku z działań związanych z elektromobilnością. Określenie projektu firmy Transporters jako usługi dopiero planowanej może spotkać się ze sprzeciwem, ponieważ firma ta zapoczątkowała swoją aktywność w tym zakresie już w połowie zeszłego roku, kiedy to w garażu podziemnym Galerii Katowickiej udostępniła pod szyldem GreenGoo ładowarkę dla samochodów elektrycznych oraz 4 auta, oczywiście elektryczne w usłudze współdzielenia. Usługę tę, należało wtedy jednak traktować jedynie symbolicznie, ale to ma się w przeciągu najbliższych tygodni zmienić.
Jak dowiedział się nieoficjalnie portal autonaminuty.org, GreenGoo przygotowuje flotę ok 50 samochodów które wraz z udostępnioną siecią ładowarek stworzyć mają największą usługę zero-emisyjnego carsharingu na terenie Górnego Śląska. Nie są znane póki co inne szczegóły związane z tą usługą, ale plany zarówno GreenGoo jak i Tauronu wskazują, że już za moment Katowice staną się liderem w dziedzinie elektrycznych aut na minuty, tym bardziej, że największy operujący tam carsharing – Traficar w ostatnich miesiącach wycofał część dotychczasowej floty ze swojego górnośląskiego oddziału.
Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz