Panek CarSharing nierychliwy, ale…. wjedzie w końcu do Trójmiasta.

Prawie 2 lata minęły odkąd uruchomienie swojej usługi w Trójmiecie zadeklarował PANEK CarSharing. W sierpniu  2017 roku doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy władzami trzech członków aglomeracji oraz przedstawicielami dwóch największych obecnie carsharingowych usługodawców (Traficar i Panek) oraz przedstawiciela firmy Keratronik która w istocie zaangażowana jest w dwie usługi o których wzajemnej agregacji pisaliśmy niedawno – EasyShare & MiiMove. Zarówno Traficar jak i MiiMove są obecni na terenie Trójmiasta, dlatego można zaryzykować twierdzenie, że brakowało dotąd tylko jednego z graczy którzy zadeklarowali start w największej nadmorskiej, polskiej aglomeracji. Tego, z którego planów odnośnie ekspansji w tym rejonie pozostały tylko zdjęcia promocyjne jak to ilustrujące nasz dzisiejszy wpis na którym zresztą widnieją samochody które zdążyły już z floty tego operatora zniknąć.

Taki stan rzeczy wkrótce jednak straci na aktualności, ponieważ największy stołeczny usługodawca, poinformował oficjalnie, że następnym krokiem po niedawnym uruchomieniu strefy w Krakowie, będzie właśnie Trójmiasto. Hybrydowe Toyoty z czerwonym z charakterystycznym “Birdmanem” będzie można wynajmować na Pomorzu już od 1-ego sierpnia, kiedy to strefa w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zostanie uruchomiona w mapie aplikacji i dołączy do wspomnianej przed momentem strefy w Krakowie, oraz stref w Warszawie i w Lublinie. Tym samym klienci z wymienionych stref zyskają możliwość wyjazdu nad morze i pozostawienia tam samochodu jeśli będą mieli taką chęć. Oczywiście klienci z Trójmiasta analogicznie będą mogli pozosawić samochody wynajęte na Pomorzu w innych miastach gdzie występuje strefa tego usługodawcy. Poza wymienionymi możliwościami funkcjonalności typu “one-way” współdzielonymi samochodami będzie można bez ograniczeń poruszać się po wyznaczonej strefie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

PANEK CarSharing udostępni na terenie Trójmiasta 3 hybrydowe modele Toyoty – dobrze znany, podstawowy model tego operatora – Yarisa, Corollę – która zadebiutowała w usłudze wraz z uruchomieniem strefy w Krakowie oraz CH-Ra który dołączy do usługi jeszcze tego lata. Ceny wynajmów pozostaną identyczne dla wszystkich lokalizacji, podobnie jak dostępność wszystkich dotychczasowych funkcjonalności.

Nie jest znana oficjalnie dokładna ilość samochodów jaką PANEK CarSharing udostępni w Trójmieście, natomiast nawet minimalna ich ilość umocni pomorską aglomerację na drugim stopniu podium pod względem ilości aut na minuty, bowiem największy tamtejszy usługodawca (jak na największego jednocześnie usługodawcę w Polsce przystało) udostępnia tu 600 swoich samochodów i konkuruje z lokalnym operatorem MiiMove który posiada w swojej współdzielonej flocie 400 samochodów. Jeśli zatem w sierpniu w Trójmieście pojawią się hybrydowe Toyoty “Panka”, to ta aglomeracja jako druga po Warszawie przekroczy “magiczną” ilość 1000 samochodow do wynajęcia za pomocą aplikacji.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Hi would you mind letting me know which webhost you’re using?

    I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
    Can you suggest a good hosting provider at a honest price?
    Thanks, I appreciate it! asmr 0mniartist

Dodaj komentarz