Etna Carsharing zawiesiła działalność.

Czytając dzisiejsze doniesienie zapewne część z naszych czytelników stwierdzi, że dowiedziało się o zamknięciu usługi, o której otwarciu nie mieli pojęcia. Niemniej jednak warto przybliżyć jedną z najbardziej symbolicznych usług współdzielonej mobilności samochodowej, jakie powstały w naszym kraju.

Etna Carsharing, bo tak nazywa się usługa, wywodzi się z Tarnowskich Gór na Śląsku, gdzie siedzibę ma Grupa Etna, zajmująca się m.in tradycyjnym wynajmem samochodów. Pełne portfolio usług Grupy Etna prezentujemy tutaj.

Wśród różnych usług świadczonych przez Etnę, był również carsharing, który uruchomiony został w listopadzie 2020 roku. Usługa przetrwała dość długo, bo aż do lipca 2022, co jest szczególnie ciekawe biorąc pod uwagę, że w usłudze nigdy nie jeździło więcej niż kilka samochodów.

Etna Carsharing przez cały okres swojej działalności działała wyłącznie na terenie aglomeracji górnośląskiej, w oparciu o dwa modele marki Toyota – Yarisa i Corollę.

Informowanie o tym, że jakikolwiek usługodawca kończy lub zawiesza działalność jest zawsze trudne, niemniej jednak szanse powodzenia dla „mikro-usług”  a taką zdecydowanie był carsharing Etna na rynku współdzielonej mobilności są znikome, głównie z dwóch powodów. Po pierwsze mała ilość samochodów nie pozwala na zainteresowanie dużej ilości klientów, a po drugie, co wynika z pierwszego, niska ilość klientów nie wytworzy sensu do zwiększania ilości pojazdów w usłudze. Koło się zamyka, w efekcie czego kolejna usługa znika z mapy polskiego carsharingu.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. binance cloud

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz