OFICJALNIE: Dacia w Traficarze.
Polska pierwsza w Europie?

W końcu można oficjalnie zakomunikować to o czym pisaliśmy od lutego br. Traficar wprowadzi w najbliższym czasie do swojej usługi elektryczna Dacię Spring. Już jutro o godzinie 13:00 odbędzie się oficjalna prezentacja nowego modelu przygotowana przez Renault Polska oraz firmę Traficar. Dacia Spring jest zapowiadanym od czasu decyzji o zamknięciu usługi InnogyGO! samochodem elektrycznym, który ma zelektryfikować warszawski carsharing.

Z pierwszych informacji, które podawane były wraz z oficjalnymi przekazami o zakończeniu działalności przez InnogyGO! wynikało, że oficjalny „spadkobierca” elektrycznej usługi, czyli Traficar, wprowadzi w kwietniu na stołeczne ulice 200 samochodów elektrycznych samochodów, które zastąpią BMW i3 od Innogy. Nikt nie ukrywa, że pierwszy elektryczny model w historii marki Dacia jest modelem budżetowym i nijak nie można go porównywać z i3 od bawarskiego koncernu, to jednak cena zakupu Dacii, która jest najniższa dla samochodu elektrycznego na europejskim rynku ma być kluczem do sukcesu bezemisyjnego carsharing w Polsce.

Dokładne informacje na temat ilości egzemplarzy nowej Dacii w usłudze Traficara oraz to czy zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią będą one udostępnione tylko w Warszawie a może jednak też w innych lokalizacjach usługi, poznamy już jutro o godzinie 13:00 podczas premiery, która jest otwarta dla wszystkich.

Na koniec jeszcze ciekawostka. Polscy klienci Traficara mają szansę być pierwszymi odbiorcami usługi carsharingu w Europie, którzy będą mieli okazję przejechać się „zieloną” Dacią, ponieważ polski usługodawca najprawdopodobniej będzie pierwszym operatorem, który wprowadzi Springa do swojej usługi. Od kilku miesięcy ten model zapowiada fabryczny carsharing grupy Renault, czyli obecny w Paryżu i Madrycie – ZITY, jednak jak dotąd nie został on tam udostępniony.

Link do transmisji z wydarzenia.

Udostępnij przez :

Ten post ma 12 komentarzy

  1. Kayıt Ol

    At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Dodaj komentarz