Od lipca Panek CarSharing w Krakowie.
Krakowianie będą mieli wybór.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Podczas odbywającej się w ubiegły weekend – krakowskiej edycji 5-kilometrowego biegu miejskiego – The Color Run, została ogłoszona oficjalnie informacja o najbliższych ekspansyjnych planach drugiego największego polskiego usługodawcy aut na minuty – Panek CarSharing. Wg oficjalnych informacji operatora już 1 lipca udostępniona zostanie trzecia już – krakowska strefa działania usługi Panek. Na ten moment Panek CarSharing udostępnia swoje samochody na minuty w Warszawe (1 012 aut) i w Lublinie (100 aut), chociaż podawanie dokładnej ilości samochodów, nie jest do końca rzetelne, ponieważ ten operator udostępnia w swojej usłudze opcję swobodnego przejazdu i transferowania samochodów pomiędzy strefami (tzw. one-way). Ta opcja również ma być udostępniona w Krakowie, tym samym klient wynajmujący samochód w Warszawie lub Lublinie będzie mógł pojechać do Krakowa i tam zakończyć wynajem. Również auto pobrane z Krakowa może zostać zwrócone w strefie lubelskiej albo warszawskiej.

Usługa w najchętniej odwiedzanym przez turystów polski mieście, ma oficjalnie wystartować 1 lipca i ma być złożona z dwóch modeli hybrydowych Toyot – Yarisa i Corolli. Operator nie ukrywa, że jego celem, podobnie jak w przypadku głównego biznesu (tradycyjna wypożyczalnia samochodów z prawie 50 oddziałami w Polsce) jest traktowanie swojej sieci jako jednego organizmu czego dowodem jest wspomniany wcześniej „one-way” a także ustalene cen usługi w Krakowie na identycznym poziomie jak w przypadku Warszawy i Lublina. Dostęp do usługi będzie możliwy po założeniu konta w zainstalowanej uprzednio tej samej aplikacji mobilnej, używanej dla pozostałych dwóch miast. Strefa działania usługi będzie obejmować większość krakowskich dzielnic a także udostępniona będzie specjalna strefa przy podkrakowskim lotnisku Balice.

Panek CarSharing będzie drugim operatorem w mieście Kraka i przyjdzie mu konkurować tam ze swoim największym konkurentem – Traficarem który obecnie w Krakowie udostępnia około 300 samochodów (spalinowe Renault Clio + kilka dostawczych Kangoo) a jest dostępny tam już od drugiej połowy 2016 roku. Tym samym przełamie się najdłuższy w historii polskiego carsharingu monopol jednego dostawcy w polskich metropoliach, który trwał w przypadku Krakowa nieprzerwanie od prawie 3 lat.

Udostępnij przez :