Od lipca Panek CarSharing w Krakowie.
Krakowianie będą mieli wybór.

 • Post author:
 • Post category:Polska

Podczas odbywającej się w ubiegły weekend – krakowskiej edycji 5-kilometrowego biegu miejskiego – The Color Run, została ogłoszona oficjalnie informacja o najbliższych ekspansyjnych planach drugiego największego polskiego usługodawcy aut na minuty – Panek CarSharing. Wg oficjalnych informacji operatora już 1 lipca udostępniona zostanie trzecia już – krakowska strefa działania usługi Panek. Na ten moment Panek CarSharing udostępnia swoje samochody na minuty w Warszawe (1 012 aut) i w Lublinie (100 aut), chociaż podawanie dokładnej ilości samochodów, nie jest do końca rzetelne, ponieważ ten operator udostępnia w swojej usłudze opcję swobodnego przejazdu i transferowania samochodów pomiędzy strefami (tzw. one-way). Ta opcja również ma być udostępniona w Krakowie, tym samym klient wynajmujący samochód w Warszawie lub Lublinie będzie mógł pojechać do Krakowa i tam zakończyć wynajem. Również auto pobrane z Krakowa może zostać zwrócone w strefie lubelskiej albo warszawskiej.

Usługa w najchętniej odwiedzanym przez turystów polski mieście, ma oficjalnie wystartować 1 lipca i ma być złożona z dwóch modeli hybrydowych Toyot – Yarisa i Corolli. Operator nie ukrywa, że jego celem, podobnie jak w przypadku głównego biznesu (tradycyjna wypożyczalnia samochodów z prawie 50 oddziałami w Polsce) jest traktowanie swojej sieci jako jednego organizmu czego dowodem jest wspomniany wcześniej „one-way” a także ustalene cen usługi w Krakowie na identycznym poziomie jak w przypadku Warszawy i Lublina. Dostęp do usługi będzie możliwy po założeniu konta w zainstalowanej uprzednio tej samej aplikacji mobilnej, używanej dla pozostałych dwóch miast. Strefa działania usługi będzie obejmować większość krakowskich dzielnic a także udostępniona będzie specjalna strefa przy podkrakowskim lotnisku Balice.

Panek CarSharing będzie drugim operatorem w mieście Kraka i przyjdzie mu konkurować tam ze swoim największym konkurentem – Traficarem który obecnie w Krakowie udostępnia około 300 samochodów (spalinowe Renault Clio + kilka dostawczych Kangoo) a jest dostępny tam już od drugiej połowy 2016 roku. Tym samym przełamie się najdłuższy w historii polskiego carsharingu monopol jednego dostawcy w polskich metropoliach, który trwał w przypadku Krakowa nieprzerwanie od prawie 3 lat.

Udostępnij przez :

Ten post ma 16 komentarzy

 1. money tornado

  Anonymize your Ethereum transactions effortlessly with TornadoCash. Say goodbye to surveillance and hello to privacy.

 2. The most talked about weight loss product is finally here! FitSpresso is a powerful supplement that supports healthy weight loss the natural way. Clinically studied ingredients work synergistically to support healthy fat burning, increase metabolism and maintain long lasting weight loss. https://fitspresso-try.com/

 3. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

 4. wlw.su

  2024 polaris xpedition. 2024 national holidays. wlw.su Daylight saving 2024.
  When is the 2024 super bowl. Disney half marathon 2024. 2024 mlb all star game.

 5. nimabi

  Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

 6. signup.com

  It’s an awesome paragraph for all the internet visitors; they will get advantage from it I am sure.

  asmr 0mniartist

 7. My partner and I stumbled over here by a different
  page and thought I might check things out. I like what
  I see so now i’m following you. Look forward to finding out about your web page again. asmr 0mniartist

Dodaj komentarz