Cupra Formentor wjedzie do Panek CarSharing!

W sobotni poranek poinformowaliśmy, że nadchodzi nowa fala samochodów grupy Extreme w Panek CarSharing. Tego samego dnia, wieczorem, największy polski operator ogłosił, że już wkrótce do usługi wprowadzony zostanie Extreme nr 5, czyli Cupra Formentor.

Zapewne wiele osób czytając to doniesienie pomyślało „Cupra w Extreme??!!”. Faktycznie Panek CarSharing przyzwyczaił w tej grupie do udostępniania samochodów naprawdę spektakularnych, dlatego nasuwa się pytanie czy Cupra ma jakiekolwiek podstawy aby pozycjonować ją w najwyższej z grup, skoro Formentor to przecież … trochę podniesiony i podrasowany Seat Leon?

Faktycznie Cupra Formentor bazuje na najnowszej generacji Seata Leona, co nie znaczy jednak, że nie działa na zmysły i nie przyprawi kierowcy o szybsze bicie serca. Panek w przypadku Cupry postawił na najmocniejszą możliwą wersję, czyli turbodoładowany silnik 2,0 o mocy 310 koni mechanicznych. Formentor przyspiesza do „setki” w niecałe 5 sekund co jest wynikiem więcej niż lepszym i porównywalnym do innych samochodów dostępnych w tej grupie.

Co również warte zauważenia, Cupra jest samochodem fabrycznie nowym. Cena egzemplarza w najwyższej wersji VZ to ok 200 tysięcy złotych, czyli mniej więcej tyle ile warte są pozostałe auta z grupy Extreme.

Cennik Formentora oraz całej grupy Extreme znajduje się w tym miejscu.
Aby wynająć Cuprę w barwach Panek CarSharing należy wcześniej wydać w usłudze kwotę minimum 2 000 PLN.

Do doświadczenia jazdy Cuprą zapraszamy każdego miłośnika współdzielonej motoryzacji, a jeśli ktoś nie będzie miał możliwości „zapolowania” na najnowszego przedstawiciela serii Extreme od Panek CarSharing zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie już wkrótce przedstawimy nasz test jedynej Cupry w polskim carsharingu.

Współdzielona Cupra Formentor pojawi się w usłudze Panek CarSharing w Warszawie pod koniec obecnego tygodnia.

Udostępnij przez :

Ten post ma 58 komentarzy

Dodaj komentarz