Garść podsumowań od „polskiego” CityBee

  • Post author:
  • Post category:Europa / Polska

Minęło już 8 miesięcy, odkąd największy litewski operator carsharingu – CityBee zagościł w Polsce. Pod koniec zeszłego roku, w kilku największych polskich aglomeracjach udostępnił duże samochody dostawcze, których flota w tej chwili liczy 150 sztuk. Na wiosnę do samochodów dostawczych dołączyła flota elektrycznych hulajnog, która w tej chwili liczy 400 takich pojazdów i jest dostępna na razie tylko w Warszawie. Operator zapowiada, że flota jednośladów zostanie w stolicy wkrótce podwojona a z okazji, że usługa dostępna jest w naszym kraju już od 8 miesięcy, CityBee postanowiło pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami w naszym kraju.

W Litewskim carsharingu w Polsce zarejestrowało się dotychczas 55 000 klientów, którzy przez pierwsze 8 miesięcy działalności w polskich miastach przejechali ponad 764 000 km, w łącznym czasie ponad 4 000 000 minut. Mimo, że carsharing jest nie do końca słusznie utożsamiany z wynajmem minutowym, to nie brakowało u tego operatora, klientów którzy chętnie wynajmowali „dostawczaki” na dłuższe terminy. Rekordziści w ciągu jednego wynajmu potrafili przejechać ponad 3000 km, lub użytkować auto przez ponad 3 tygodnie w ramach jednego wynajmu.

Hulajnogi na razie jeszcze sporo odstają wynikami, od samochodów dostawczych, bowiem łączny czas przejazdów floty hulajnog jest o 7 razy mniejszy i liczy ponad 570 000 minut. Jednoślady jednak są dostępne na rynku o wiele krócej, niemniej jednak można śmiało zakładać, że najpóźniej do końca wakacji z nawiązką odrobią dystans w użyciu czasowym do dużych samochodów.

„Hulajnogowa” ofensywa jest prowadzona również na rodzimym rynku operatora – na Litwie, gdzie w Wilnie udostępniona jest obecnie flota 500 elektrycznych hulajnog, a już od lipca jednoślady na prąd zawitają w drugim największym litewskim mieście – Kownie.

Od litewskiej ekspansji interesują nas jednak bardziej plany CityBee odnośnie Polski, bowiem jak już informowaliśmy na naszym portalu kilkukrotnie, m.in tutaj, operator ten planuje w tym roku rozszerzenie swojej polskiej działalności o samochody osobowe, które już od 2012 roku oferowane są w usłudze na Litwie. Jest to związane z największą w historii tego usługodawcy inwestycją w sfinansowanie floty nowych samochodów o wartości 110 milionów euro, które docelowo mają zasilić floty operaora na Litwie, w nowo otwieranych oddziałach na Łotwie i w Estonii, oraz właśnie w Polsce. W tej chwili jednak operator nie informuje oficjalnie o planowanej dacie startu usługi osobowych aut na minuty na polskim rynku.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  2. I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

Dodaj komentarz