Nowy lider carsharingu się nie zatrzymuje.

Niemiecki dostawca carsharingu Miles dodaje do swojej floty kolejne 1 000 elektrycznych VW ID.3. Nowe samochody będą dostępne do wynajęcia głównie w Hamburgu, w którym władze miasta szczególnie wspierają zero-emisyjne rozwiązania transportowe. Zwiększy to udział pojazdów elektrycznych we flocie Miles w Niemczech do około 25 proc.

Miles, który do niedawna stał w cieniu innych usług zarządzanych przez wielką, niemiecką trójkę motoryzacyjną (VW – WeShare, BMW – niegdyś DriveNow i Mercedesa – niegdyś Car2Go, a do niedawna wspólnie z BMW – ShareNow), dziś jest już największą usługą w Niemczech i drugą największą w Europe, do której jednak sukcesywnie nadrabia dystan.

Wspomniane wsparcie w Hamburgu, to zasługa strategicznego partnerstwa władz miasta z tamtejszymi dostawcami car-sharingu, którzy zobowiązali się w październiku 2022 r. do zwiększenia udziału pojazdów elektrycznych w tym mieście do co najmniej 80 proc. z końca 2023 r. Miles przejął usługę udostępniania pojazdów elektrycznych VW WeShare w 2022 r. – i tym samym znacznie rozszerzył swoją flotę w Hamburgu, w którym oferuje również Teslę Model Y.

Uwzględniając nowe pojazdy elektryczne, Miles twierdzi, że obecnie w Hamburgu udział pojazdów elektrycznych wynosi ponad 50 procent. W całym kraju 1000 ID.3 zwiększa kontyngent elektryczny dostawcy do około 25 procent. Do 2025 roku Miles zamierza mieć 50-procentowy udział pojazdów elektrycznych.

„Flota całkowicie elektryczna byłaby pożądana pod względem ekologicznym nawet teraz, ale nie jest jeszcze ekonomicznie zrównoważona” — mówi dyrektor generalny Miles, Oliver Mackprang. „Ponadto, napięty rynek nowych samochodów w sektorze EV i zaprzestanie federalnej premii środowiskowej dla flot car-sharingowych spowalniają proces elektryfikacji”.

 

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz