Nowe wieści ze Śląska. Elektryczny Rybnik.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Zdecydowanie cieszą nas wszystkie nawet najmniejsze projekty związane z współdzieloną mobilnością w Polsce. Pokazuje to wzrost świadomości tej idei wśród przedsiębiorców, nawet tych start-up’owych, co z pewnością przełoży się na wzrost tej świadomości u potencjalnych odbiorców zarówno w skali lokalnych społecznościach, gdzie takie projekty są inicjowane, jak i w skali całej Polski oswajającej się Carsharingiem. Tym bardziej jest to interesujące gdy docierają do nas informacje o projektach opartych o samochody elektryczne. Fundamenty takiego projektu postawione zostały w Rybniku.

Greengoo, bo tak nazywa się rybnickie przedsięwzięcie chcące zrewolucjonizować elektromobilność na Śląsku, proponuje wynajem samochodów elektrycznych, wraz z interesującym programem organizacji procesu ładowania za pośrednictwem sieci współpracujących punktów ładowania, które oferowane są na ten moment już na terenie prawie całego Śląska. Jak wynika jednak z doniesień medialnych, firma ma również plany względem współdzielonej mobilności.

W sobotę 10 czerwca na rybnickim rynku odbędzie się event organizowany właśnie przez Greengoo, we współpracy z fundacją Greenpower Polska, oraz lokalną wypożyczalnią samochodów Transporters. Jak deklarują organizatorzy, podczas imprezy prezentowane będą usługi oferowane m.in przez Greengoo, z czego nas głównie interesuje współdzielona mobilność. Na odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji, jak np możliwość przejazdu elektrycznym BMW i3. Mieszkańców Śląska i nie tylko zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Foto: Greengoo.pl

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz