Elektryczny CS we Wrocławiu już jest !

Nie jest tajemnicą, że Wrocław jest miastem nowoczesnym i kreatywnym. Stolica Dolnego Śląska również w temacie współdzielonej mobilności może pod wieloma względami uchodzić za pioniera bowiem to tutaj powstał pierwszy w historii Polski Carsharing – GoGet, który udostępniał tu swoje samochody i już w 2015 roku oswajał wrocławian z usługami tego typu. Dodatkowo jako pierwsze miasto w Polsce Wrocław ogłosił przetarg na usługę miejską i też jako pierwszy go rozstrzygnął i co również warte uwagi, skupiając się od początku wyłącznie na samochodach elektrycznych. Co prawda pojazdy udostępnione we współpracy z miastem jeszcze na ulice nie wyjechały ale mimo to pierwszy samochód zero-emisyjny w mieście nad Odrą już się pojawił. I jest to samochód nie byle jaki bo na ręce wrocławian oddane zostało BMW i3 za sprawą właśnie firmy GoGet, która dotychczas znana była wyłącznie z samochodów spalinowych. Naszym zdaniem, jest to nie lada atrakcja, ponieważ jak sprawdziliśmy jest to zdecydowanie najprostsza i najtańsza możliwość przetestowania tego modelu w Polsce, a naprawdę warto, gdyż wrażenia z jazdy tym samochodem są nie do przecenienia.

Pod względem ceny, BMW i3 jest najdroższym samochodem na stronie GoGet.pl i godzina poruszania się nim kosztuje 29 PLN, czyli o 20 PLN więcej niż w przypadku samochodów miejskich typu Kia Rio, czy Ford Fiesta. Jednakże gwoli ścisłości, należy dodać że relatywnie koszta użytkowania takiego samochodu są o wiele mniejsze, gdyż przy samochodzie bawarskiej marki, za pierwsze kilometry, w odróżnieniu od samochodów  spalinowych w flocie GoGet nie płacimy. Paczka darmowych kilometrów jest spora, bo jak na warunki miejskie 100 km to bardzo atrakcyjna oferta. Szybko porównując, wynajęcie na 2 godziny pojazdu typu Ford Fiesta, podczas których przejedziemy dokładnie 100 km będzie kosztować: 108 PLN, natomiast przy BMW i3 jest to już tylko 58 PLN. Korzyści zatem są oczywiste. Jest to naszym zdaniem świetny ruch w kierunku promowania elektro-mobilności we Wrocławiu, w którym przecież zagościć ma ona w szerokim zakresie już niedługo. Gratulujemy firmie GoGet śmiałego posunięcia, tym bardziej że jest to kolejny pionierski wyczyn na skalę ogólnopolską bo za taki należy uznać samochód elektryczny w Carsharingu udostępnionym dla wszystkich (gdańska usługa, o której pisaliśmy w kwietniu jest póki co udostępniona jedynie stacjonarnie dla pracowników budynku Olivia Tower). Życzymy dalszych sukcesów w rozwoju usługi jak i promowaniu współdzielonej mobilności na Dolnym Śląsku.

Foto: GoGet.pl

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. Onwin

    Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me.Onwin engelsiz giriş adresi ile 7/24 siteye butonlarımıza Tiklayip erişim sağlayabilir ve Onwin üyelik işlemini 3 dakika da halledebilirsiniz.

Dodaj komentarz