Najwięksi z największymi.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Dzisiejszy dzień jest istotnym punktem w historii współdzielonej mobilności w naszym kraju. 23 maja bieżącego roku oficjalnie ogłoszono współpracę największego obecnie operującego Carsharingu w Polsce wraz z największym polskim koncernem naftowym – Orlenem. Data jest o tyle szczególna, ponieważ jest to pierwszy znaczący kontakt partnerski podpisany pomiędzy firmą zajmującą się współdzieloną mobilnością, oraz jedną z najpotężniejszych polskich spółek.

Jak deklarują obie strony, współpraca będzie odbywać się nie tylko w zakresie partnerstwa paliwowego, zasilającego swoimi produktami samochody usługi Traficar, ale również w zakresie punktów w których będzie można pobrać i pozostawić samochody działające w usłudze.  Od 1 czerwca będzie taka usługa umożliwiona na stacjach Orlen w wybranych lokalizacjach, których lista obecnie nie jest jeszcze udostępniona do wiadomości publicznej.

Dotychczas Traficar oferował usługę Carsharingu w Krakowie w oparciu o spalinowe samochody typu Opel Corsa, oraz od niedawna Renault Clio. Orlen natomiast deklarował zainteresowanie współdzieloną mobilnością w zakresie samochodów elektrycznych, zatem całkiem realnym scenariuszem może okazać się taki gdzie już wkrótce doczekamy się floty, udostępnionych publicznie, elektrycznych pojazdów, ładowanych na stacjach polskiego koncernu. Jest jednak za wcześniej na konkrety, lecz gdy tylko takowe się pojawią, niezwłocznie poinformujemy o tym na naszych łamach.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. 0mniartist

    Wow that was unusual. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.
    Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just
    wanted to say superb blog! asmr 0mniartist

Dodaj komentarz