Idealne auto na jesień?
Łada Niva wjeżdża do CityBee!

Carsharing nie musi opierać się wyłącznie na samochodach nowoczesnych. Ciekawym nośnikiem marketingowym usług współdzielonej mobilności są klasyczne samochody z poprzedniej epoki, które już niemal w całości zniknęły z dróg, a ostatnie egzemplarze przechowywane są w garażach przez kolekcjonerów i fanów klasycznej motoryzacji. Ale czy wszystkie? Otóż nie, ponieważ dzięki carsharingowi można przypomnieć sobie jak jeździło się w ubiegłym wieku lub podzielić się tymi wrażeniami z osobami urodzonymi po roku 2000. Z takiej formy promocji korzysta w Polsce już od niemal równo 3 lat Panek CarSharing (premiera Poloneza Caro w tej usłudze miała miejsce w październiku 2018 roku). Jednak nie tylko w Panku znajdziemy ciekawe „youngtimery” bowiem pokaźny katalog starszych aut udostępnił w swojej usłudze pochodzący z Litwy – CityBee, który właśnie zaskoczył ponownie bardzo nietuzinkowym samochodem, którym z pewnością chętnie przejechałoby się również wielu klientów carsharingu w Polsce.

Największy operator współdzielonej mobilności w krajach bałtyckich zapowiedział udostępnienie klasycznej już Łady Nivy znanej również pod nazwą Łada 2121, czyli zdecydowanie kultowej radzieckiej terenówki, która wyprodukowana została w ilości ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Co również istotne Niva jest jedynym modelem Łady ale również jedynym samochodem produkcji radzieckiej, który sprzedawany był na każdym kontynencie poza Antarktydą.

Jeden egzemplarz spośród wspomnianych 2,5 milionów trafił właśnie do łotewskiego oddziału CityBee w Rydze. Mimo, że auto udostępnione będzie w łotewskiej stolicy, to zgodnie z zasadami CityBee, podobnie jak inne samochody w usłudze, Łada będzie mogła swobodnie przemieszczać się do innych stref tego operatora na Łotwie czyli w Lipawie oraz Jurmali.

Egzemplarz od CityBee jest w kolorze brązowym i ozdobiony został grafikami liści, co wyraźnie wskazuje na jesienną porę.
Koszt wynajmu Łady Nivy nie różni się od ceny dla innych samochodów klasycznych u tego operatora, takich jak np. Łada 2101 i jest on naliczany jednocześnie za czas wynajmu jak i za pokonany dystans:

Minuta jazdy: 0,25 EUR
Przejechany kilometr: 0,25 EUR
Godzina wynajmu: 15,99 EUR*
Doba wynajmu: 99,99 EUR*

* W CityBee opłata godzinowa i dobowa włączają się automatycznie po osiągnięciu wartości opłaty godzinowej stawkami za minutę i analogicznie opłatami godzinowymi osiągnięcia stawki dobowej.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

  2. Meercenry

    Kamagra En Ligne Grenoble best deals on viagra Generic Isotretinoin Pills Best Website Cheapeast Saturday Delivery

Dodaj komentarz