Nowa jakość w „BIG Carsharingu”?
4Mobility XL już wkrótce.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Polski rynek usług współdzielonej mobilności nieustannie się zagęszcza i dzieje się to niezależnie od rodzaju pojazdu „na minuty”. Hulajnogi, rowery, skutery i oczywiście samochody, reprezentowane są przez różnych dostawców, oferujących bogatą różnorodność oferty. Także współdzielone „dostawczaki” nie są tutaj wyjątkiem.

Największym dostawcą jest opisywany wielokrotnie na naszych łamach – CityBee oferujący w 10 miastach 3 modele dużych samochodów użytkowych pośród których znajdziemy: Fiaty Ducato, Citroeny Jumpery, oraz VW Craftery. CityBee oferuje największe gabaryty, natomiast osoby poszukujące mniejszych samochodów bagażowych mogą skorzystać z oferty Traficara który oferuje w kilku miastach łącznie kilkadziesiąt samochodów bagażowej odmiany Renault Kangoo. Ofertę samochodów użytkowych uzupełnia wrocławska Vozilla oferująca średnie busy, zarówno bagażowe jak i 7 osobowe.

Wyżej wymieniona trójka to jednak nie komplet, ponieważ konkurencja na rynku większych samochodów na minuty wkrótce wzbogaci się o ofertę najstarszego stołecznego operatora, czyli 4Mobility, który zamierza pogodzić wymienionych powyżej konkurentów oferując prawie wszystkie opisane powyżej rodzaje samochodów do zadań specjanych w jednej aplikacji. „Czwórki” wprowadzą do swojej usługi 3 użytkowe modele Volkswagena: Caddy, Transportera oraz Craftera.

Samochody jak widać na zdjęciach mają już kompletne oklejenie i wkrótce należy spodziewać się udostępnienia ich na ulicach Warszawy, natomiast docelowa wielkość floty, lokalizacje oraz ceny dostawczych aut na minuty od 4Mobility nie są jeszcze na ten moment znane.

Udostępnij przez :