MyKeego, Kinto i FordGo – carsharing u mistrzów świata.

Katarski mundial zakończony. zwycięzca wyłoniony, a Puchar Świata jedzie do odległej Argentyny, dlatego warto w tej sytuacji spojrzeć za ocean i przyjrzeć się bliżej carsharingowi w kraju nowych Mistrzów Świata w piłce nożnej.

W Buenos Aires, czyli stolicy i jednocześnie największym argentyńskim mieście znajdziemy 3 usługi, które tworzą obraz lokalnego carsharingu.

MyKeego, FordGo oraz Kinto, to komplet usługodawców działających w argentyńskiej stolicy. Charakterystyczną cechą kompletu usług jest głęboka współpraca z lokalnymi przedstawicielami koncernów samochodowych. MyKeego, to najstarszy argentyński carsharing, który powstał w 2018 roku a dużą rolę w jego rozwoju odegrało tamtejsze przedstawicielstwo Forda, które z czasem postanowiło stworzyć własną usługę, czyli – FordGo. Kinto, to z kolei usługa stworzona oraz zarządzana przez argentyńskie przedstawicielstwo Toyoty.

Wspomniana Toyota i Ford zmonopolizowały argentyński carsharing, ponieważ w Kinto oraz FordGo, co naturalne znajdziemy wyłącznie samochody marek swoich właścicieli, natomiast w przypadku MyKeego do dyspozycji klientów udostępnione zostały zarówno Fordy jak i Toyoty.

MyKeego jest najbardziej rozpowszechnioną i elastyczną z argentyńskich usług, bowiem jako jedyny operator oferuje wynajmy od jednej minuty, gdy w przypadku pozostałych dwóch usług, najkrótszy okres wynajmu to 1 godzina. Koszt wynajmu Forda KA w MyKeego zaczyna się od równowartości 1,19 PLN za minutę i 270 PLN za dobę wynajmu.

Charakterystyczną cechą usług w Argentynie jest powszechność modeli typu pick-up, które posiada w ofercie każdy z usługodawców (Ford Maverick, Ford Ranger oraz Toyota Hilux), gdy tego rodzaju samochodu w usługach w Polsce próżno szukać.

Łączna ilość współdzielonych samochodów w Buenos Aires nie przekracza łącznie 600 samochodów, co jak na 3-milionowe miasto i kilkukrotnie większą aglomerację jest liczbą dość skromną, lecz mimo to carsharing w Ameryce Południowej rozwija się i z pewnością ilość pojazdów jak i popularność współdzielonej mobilności m.in w Argentynie będzie sukcesywnie rosnąć.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. gate.io türkiye

    At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Dodaj komentarz