Litwini już mają!

Toyota Yaris to mimo nadal stosunkowo niedługiej historii carsharingu w Polsce, model zdecydowanie ikoniczny. Obok Renault Clio, jest to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony samochód w dziejach polskich usług „aut na minuty” i pierwsze auto, na którym wielu z obecnych klientów carsharingu, rozpoczynało przygodę z współdzieloną mobilnością.

W odróżnieniu od miejskiego Renault, Yaris dostępny był i nadal obecny jest w kilku usługach (obecnie – EasyShare & Panek CarSharing, wcześniej również Click2Go, a dodatkowo ma się on również pojawić w zapowiadanej na Górnym Śląsku usłudze – Etna). Łączna liczebność wszystkich Yarisów jakie dotąd „przewinęły” się w polskim carsharingu przekracza 1,5 tysiąca egzemplarzy.

Pomimo dużej popularności tego modelu w polskich usługach, najnowsza, czwarta już generacja Yarisa jak dotąd nie doczekała się premiery w polskich usługach, co może nieco dziwić zważywszy na fakt, że polska premiera tego modelu miała miejsce w kwietniu 2020 roku.

Czekać na najnowszą wersję małej Toyoty nie muszą już natomiast Litwini, których największy usługodawca – CityBee udostępnił 20 sztuk tego samochodu w swojej aplikacji. Mieszkańcy 3 największych litewskich miast – Wilna, Kowna i Kłajpedy dostali do dyspozycji egzemplarze z dobrze znanym z polskich usług silnikiem hybrydowym oraz z automatyczną skrzynią biegów.

Standardowa cena dla tej klasy samochodów w CityBee to 0,72 PLN za minutę (u litewskiego usługodawcy opłata za minutę jest stała zarówno dla jazdy jak i postoju) + 0,81 PLN za kilometr, natomiast w tej chwili Yaris i inne najmniejsze samochody tej usługodawcy (Fiat 500 oraz Skoda Fabia) udostępnione są w promocyjnej stawce za minutę, wynoszącej tylko 0,45 PLN za minutę (opłata za km pozostaje bez zmian – 0,81 PLN)

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz