Smaczna przystawka przed daniem głównym.

Po chwilowym przestoju, Panek CarSharing powraca z nowościami w swojej linii unikalnych klasyków motoryzacji, w której dotąd pojawiło się 11 różnych modeli, które łączy jeden wspólny mianownik – są to samochody z różnych epok, różnych segmentów i z różnych stron świata, jednak za każdym z nich stoi wyjątkowa historia i gdyby nie wyjątkowość linii klasyków, raczej nie trafiłyby do usług mobilności współdzielonej, a także nie są to samochody do masowego użytku w obecnej chwili (samochody grupy Retro, prawie całkiem zniknęły z ulic, a na przedstawicieli grupy Unique, może sobie pozwolić bardzo wąska grupa, najbardziej majętnych osób).

Dotychczas rozstrzał modeli w tej grupie był dość pokaźny, począwszy od PRLowskich ikon jak Fiat 126p, czy Syrena 105, poprzez klasyki amerykańskiej motoryzacji jak Pontiac TransAm czy Chevrolet Corvette po współczesnego Jeepa Wranglera, czy pierwszego „elektryka” od Jaguara, czyli model I-Pace.

Nową ofensywę klasyków, Panek zaczyna delikatnie, serwując nam bardzo przyjemny i dość unikalny na polskich drogach model Lexusa, konkretnie benzynowego RC300. Model RC to nie pozbawiony sportowego charakteru samochód z nadwoziem coupe, a egzemplarz Panka, to auto wyposażone w mocny 245-konny silnik i nawiązujące do kolorystyki operatora – czerwone, skórzane wnętrze.

Samochód został udostępniony w usłudze w ostatni piątek i jest on sklasyfikowany jako przedstawiciel grupy Unique, gdzie cennik kształtuje się następująco:
2,99 – kilometr
1,99 – minuta jazdy
0,99 – minuta postoju

Aby wynająć Lexusa, czy też każdy inny samochód z grupy Unique, należy wykonać wcześniej w usłudze PANEK CarSharing przejazdy na kwotę minimum 500 PLN.

Na koniec jeszcze dwie ciekawostki:
– RC300 jest to pierwszy model tej japońskiej marki Premium, który udostępniony został w usłudze Panek CarSharing, natomiast wcześniej inny Lexus odegrał istotną, acz symboliczną rolę w historii największego polskiego carsharingu. Konkretnie w lipcu 2017 roku, podczas pamiętnego bicia rekordu Guinnessa, powiązanego z inauguracją usługi Panek w Warszawie, szpaler liczący łącznie 334 samochody hybrydowe, prowadził czarny Lexus RX.
– Lexus to pierwszy ze wspominanej na wstępie większej ofensywy klasyków, które będą wprowadzane w ciągu najbliższych miesięcy i można go traktować jako preludium do następnego samochodu, który nawet jak dla dotychczasowej grupy Unique jest bezprecedensowy. Gdzieniegdzie pojawiają się już pierwsze przecieki odnośnie tego bawarskiego super-samochodu, natomiast więcej informacji na jego temat i zbliżającej się jego Premiery w usłudze Panek, napiszemy w nadchodzącym tygodniu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 6 komentarzy

  1. 20bet

    Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

  2. criptomoedas

    Obrigado por compartilhar. Estou preocupado por não ter ideias criativas. É o seu artigo que me deixa cheio de esperança. Obrigado. Mas, eu tenho uma pergunta, você pode me ajudar?

Dodaj komentarz