Jest UBER Black.
Jest i … PANEK Black.

Wraz ze swoim dynamicznym rozwojem, Uber wprowadził w usłudze opcję przewozów dla bardziej wymagających klientów. W trybie tzw. „Black” klient płaci za przejazd więcej, ale ma za to gwarancję, że zostanie przewieziony samochodami z „wyższej półki”. Uber deklaruje, że w trybie „Black” organizuje przejazdy nowymi samochodami renomowanych marek m.in Audi, BMW czy Mercedes.

Wygląda na to, że „czarną” odmianą Ubera zainspirował się największy warszawski operator carsharingu – Panek, który postanowił wprowadzić do swojej usługi Mercedesa GLA. Samochód w jednym egzemplarzu zostanie dzisiaj udostępniony w aplikacji na zasadzie kilku-tygodniowego pilotażu. Analogia do Ubera Black nie jest przypadkowa a to z tego względu, że Mercedes usługi Panek CarSharing będzie wyjątkowo czarny, co jest niespodzianką ze względu na fakt, że znakiem rozpoznawczym samochodów tego operatora jest biały kolor samochodów i mocno uwydatnione czerwone logo, którego również w GLA w znanej dotychczas formie i rozmiarze nie uświadczymy, bowiem karoseria będzie posiadać logotyp jedynie w bardzo dyskretnej formie i rozmiarze.

Czarny Mercedes będzie w pierwszej kolejności udostępniony w Warszawie, jednak nie każdy będzie miał do niego dostęp. W odniesieniu do niemieckiej marki istnieje popularne powiedzenie „Bez gwiazdy nie ma jazdy” i w przypadku Mercedesa usługi Panek, jazdy nim nie uświadczy użytkownik, którego suma należności za dotychczasowe wynajmy nie przekroczyła 500 PLN. Podobną zasadę operator zapowiedział po raz pierwszy przy okazji zapowiedzi Syreny 105, która udostępniona zostanie w usłudze w przyszłym tygodniu. Oba opisywane modele będą zatem swoistym bonusem dla najwierniejszych klientów usługi, którzy dotychczas na przejazdy „z Pankiem” wydali minimum 500 PLN.

Mercedes będzie reprezentował grupę cenową – „L” w której w tej chwili występuje elektryczny Smart oraz w której będą pozycjonowane zapowiadane już od pewnego czasu, hybrydowe Toyoty C-HR.

Szczegóły cen:
– 0,80 PLN – minuta jazdy,
– 0,80 PLN – kilometr,
– 0,20 PLN – minuta postoju.

Podane powyżej ceny to stawki podstawowe które jednak są odpowiednio niższe dla subskrybentów usługi PANEK CarSharing. Istotnym natomiast niuansem jest to, że ze względu na fakt udostępnienia tylko jednego egzemplarza GLA, podobnie jak w przypadku udostępnionych w usłudze – klasyków polskiej motoryzacji, nie została włączona w nich opcja zakupu pakietu dobowego lub tygodniowego.

Udostępnij przez :