Elektryki wjeżdżają do Trójmiasta.

Trójmiasto od pewnego czasu pod względem rozwoju współdzielonej mobilności depcze po piętach Warszawie. Szczególnie widoczne jest to w przypadku carsharingu, gdzie w tej chwili operuje już 3 usługodawców a łączna liczba udostępnionych przez nich samochodów przekroczyła już 1000 sztuk. Trójmiasto już dawno przejęło rolę wice-lidera od metropolii poznańskiej, która miała bardzo dobry start (już na początku 2018 roku było tam 4 operatorów) natomiast ostatnie miesiące stoją pod znakiem dużej ofensywy ze strony największej aglomeracji na Pomorzu.

Właściwie jedyne co można było do niedawna zarzucić carsharingowi w Trójmieście, to to, że nie występowały tam dotąd samochody elektryczne (nie licząc krótkiego epizodu z Renault Zoe podczas tygodniowego „Road Show” Traficara). Jesień jednak przyniesie zmiany w tej materii, bowiem MiiMove który swoją usługę opierał dotychczas wyłącznie na Oplach Astra zapowiedział wprowadzenie do swojej usługi samochodów elektrycznych.

Firma MiiMove Carsharing, działająca w ramach porozumienia metropolitalnego dotyczącego dostarczania usług mobilności, zaprezentowała podczas finału Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Gdyni Opla Ampera-e. Samochód do tej pory niespotykany i nie oferowany w sprzedaży w Polsce już niedługo zasili flotę MiiMove.  Mieszkańcy Gdyni  oraz  odwiedzający w tym czasie Trójmiasto turyści mieli okazje przejechać się elektrycznym Oplem na Skwerze Kościuszki podczas dnia elektromobilności, 21 września.

Od początku swojej działalności, firma dostarczajaca usługi aut współdzielonych z Gdyni informowała, o planach wprowadzenia do swojej floty modeli o napędzie elektrycznym. W pierwszym etapie będzie to program testowy, który wskaże, jak duże jest zainteresowanie użytkowników modelem o alternatywnym napędzie. Jeżeli testy wypadną pozytywnie, to już w przyszłym roku MiiMove wprowadzi na stałe do oferty samochody z zerową emisją spalin.

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, powiększamy flotę naszych pojazdów o modele o napędzie elektrycznym. Opel Ampera- e, posiada zasięg  500 KM, a to plasuje go  w czołówce wśród samochodów elektrycznych. Samochody zasilą flotę MiiMove na początku października. Chcemy zbadać zainteresowanie wśród użytkowników samochodami elektrycznymi i mamy nadzieję, że będzie to gratka dla fanów motoryzacji oraz usług carsharingowych” – mówi Krzysztof Kurek, Project Manager firmy MiiMove. Sp. z o.o.

Przy zasięgu 500 kilometrów, zmierzonym zgodnie z nowym europejskim cyklem jazdy (NEDC), elektryczny Opel Ampera-e plasuje się na czołowym miejscu wśród swojej konkurencji. MiiMove Carsharing, w pierwszym, testowym etapie udostępni 10 takich pojazdów dla użytkowników Trójmiasta. Jeżeli testy powiodą się, to w przyszłym roku zamierza wprowadzić do oferty współdzielenia więcej sztuk aut elektrycznych.

Przy wprowadzeniu samochodów elektrycznych – pro ekologicznych, znana z nadawania imion swoim pojazdom firma, postanowiła „ochrzcić” Ople Ampery-e nazwami gatunków zwierząt, które są pod ochroną. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miast na problem dbania o środowisko naturalne oraz szerzenie idei carsharingu, którego celem jest m.in. zmniejszenie emisji spalin w miastach. Dodatkowo część zysków z wynajmów elektryków MiiMove przeznaczy na fundację VIVA, działającą na rzecz ochrony zwierząt.

Niestety w tej chwili nie podano do publicznej wiadomości ceny za wynajem zero-emisyjnych Opli, ani czy w samochodzie będą udostępnione ładowarki, natomiast informacje te będą znane już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. nimabi

    Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

  2. gate io

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Dodaj komentarz