FlySharing w CarSharingu?

Tego jeszcze nie było, chociaż jak się dłużej nad tym zastanowić, to było to kwestią czasu, że w usługach carsharingu pojawią się w końcu… samoloty. Nie może dziwić także fakt, że za taki projekt wziął się nie kto inny, tylko największy pod względem ilości samochodów współdzielonych, carsharing na  świecie, czyli Yandex Drive.

Rosyjski gigant wszedł ze współpracę z syberyjskimi liniami lotniczymi S7, efektem czego klienci chcący zarezerwować miejsce w samolocie będą mogli zrobić to również z poziomu aplikacji mobilnej największego carsharingu.

Klienci usługi Yandex Drive, mogą znaleźć na mapie aplikacji oprócz samochodów również charakterystyczne zielone samoloty linii S7 oznaczone napisem „flysharing”. Po kliknięciu na ikonkę samolotu, użytkownik Yandexa może wybrać dane podobne do tych wybieranych w tradycyjnej wyszukiwarce, czyli:
– data wylotu
– miejsca wylotu i przylotu
– wybór klasy
– dodatkowe opcje

Usługa dostępna jest w każdym z 4 miast, gdzie jak dotąd działa usługa Yandex Drive, czyli w Moskwie, St.Petersburgu, Kazaniu i Soczi.

Oczywiście obecnej współpracy Yandexa z S7 jeszcze daleko do „flysharingu” w pełnym tego słowa znaczeniu, natomiast możliwość rezerwacji lotu z perspektywy aplikacji do carsharingu jest ciekawą funkcją, która pewnie z czasem będzie się pojawiać coraz częściej w podobnych usługach, bo obecnym bardzo wyraźnym trendem we współdzieleniu pojazdów jest agregacja różnych środków transportu w jednej aplikacji. Dodatkowo nie może dziwić udział w takim projekcie Yandexa, który zanim zainwestował w carsharing, planował budowę największej rosyjskiej aplikacji do agregacji różnych rodzajów transportu indywidualnego.

Udostępnij przez :

Ten post ma 68 komentarzy

 1. The most talked about weight loss product is finally here! FitSpresso is a powerful supplement that supports healthy weight loss the natural way. Clinically studied ingredients work synergistically to support healthy fat burning, increase metabolism and maintain long lasting weight loss. https://fitspresso-try.com/

 2. Для успешного процесса лечения пациента нужно убедить в том, что причина невроза не
  может быть раскрыта путем его интеллектуальных усилий и напряженного внимания, а также путем чтения всевозможной специальной литературы.
  Разрешение возможно только с помощью раскрытия бессознательного через
  психоанализ. Информация, полученная таким путем,
  будет значительно полезней и эффективней.
  Как пробудить в себе интерес к жизни

 3. Kelly

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up and the rest of the site is also
  really good.

Dodaj komentarz