Mercedes2go w końcu w Europie.

  • Post author:
  • Post category:Świat

Nie jest nowością fakt, że największy provider usług współdzielonej mobilności – Car2go, w wybranych lokalizacjach, zaproponował swoim klientom samochody marki Mercedes. Tym bardziej nie jest w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt że brand ten jest własnością koncernu Daimler Benz. Propozycja rozszerzenia floty, poza popularne i dedykowane miejskiej usłudze Smarty,  o najmniejsze modele Mercedesa, spotkała się z uznaniem klientów, szczególnie tych w Ameryce Południowej, co spowodowało że niemiecki koncern poszedł za ciosem i z początkiem lata zaskoczył kolejnym krokiem w kierunku dopieszczania tej części klienteli, która poszukuje czegoś więcej niż tylko mobilności i to w tej najbardziej kompaktowym wydaniu. Otóż Car2go, poinformowało, że po udanym przyjęciu większych modeli Mercedesa w flocie (CLA oraz GLA) w Ameryce Północnej, czas na ofensywę w Europie, dzięki czemu klienci Car2go w wybranych miastach Niemiec, oraz w stolicy Austrii – Wiedniu, mogą od kilku tygodni cieszyć się najwyższym oferowanym przez tego dostawcę poziomem luksusu, za kierownicą jednego z dwóch nowych modeli Mercedesa.

Daimler ma w planach do końca 2017 roku, poszerzyć o te dwa nowe modele, również kilka innych europejskich miast, natomiast które z nich będą mogły wkrótce powitać większe auta na swoich ulicach, nie jest na razie pewne, gdyż Car2go nie podał tej informacji do publicznej wiadomości. Warto wspomnieć również o cenach usługi, bowiem, co zaskakujące, Daimler zdecydował, aby zaoferować najnowsze modele, w takiej samej cenie jak największy dotychczas, a zarazem najdroższy, model Mercedesa – B, który w Europie wyceniany jest na 0,34 EUR za każdą minutę jazdy (0,19 EUR – stop-over), 19,99 EUR – za każdą godzinę, bądź 109,00 EUR za dzień. Pierwsze 200 kilometrów pokonanych w ramach wynajmu jest za darmo, a stawka naliczana za przekroczenie tego limitu, wynosi 0,29 EUR za każdy następny.

Można śmiało zaryzykować twierdzenie że taka usługa na pewno odniesie sukces w dwóch najbardziej rozwiniętych rynkach Carsharingowych na świecie, czy w Niemczech, oraz w USA i Kanadzie. Czy jednak można zakładać że podobna usługa zawita również nad Wisłę? Pewnie w przyszłości, miejsce dla takowej się pojawi, jednak póki co próżno mieć nadzieję że taka flota byłaby w stanie na siebie zarobić, zwłaszcza gdy nasze społeczeństwo dopiero uczy się współdzielenia mobilności.

W ramach ciekawostki, prezentujemy poniżej, jak Car2go reklamuje wprowadzenie jednego z dwóch nowych członków floty na terenie Europy i jak bardzo są z tego dumni.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz