Dwa nowe miasta na pierwsze urodziny?

  • Post author:
  • Post category:Polska

Dokładnie w niedzielę, czyli niespełna dwa dni temu Traficar, czyli największa i w sumie jedyna póki co polska sieć Carsharingu obchodziła pierwszą rocznicę swojej działalności. Dokładnie 1 października 2016 roku na ulice Krakowa wyjechało pierwszych 100 Opli Corsa w usłudze współdzielonej mobilności. Informacje o tym wydarzeniu opublikowaliśmy na łamach naszego portalu, podobnie jak sprawozdanie z konferencji która towarzyszyła temu wydarzeniu. Podobnie było gdy Traficar jako pierwszy operator w Polsce udostępnił swoją usługę w drugim z kolei mieście, co stało się tego lata w Warszawie.

W dniu dzisiejszym, czyli praktycznie w rok od „poruszenia” Krakowa, Traficar „puszcza w ruch” Wrocław. Dla stale śledzących nasz portal, nie jest to niespodzianka, ponieważ informowaliśmy o tym że to się wkrótce stanie dwa tygodnie temu w specjalnym artykule na ten temat. O tym fakcie krakowska firma informuje dzisiaj oficjalnie na swoim fanpage’u na Facebooku. Wrocław również pojawił się w aplikacji, a wraz z nim aktywnych do wynajmu 100 spalinowych Renault Clio, doskonale znanych z warszawskiej usługi. Ale czy to koniec urodzinowych niespodzianek? Otóż nie. Wprawne oko, odnajdzie w aplikacji oprócz Wrocławia, również Poznań, który co prawda nie posiada jeszcze aktywnych samochodów, natomiast to zapewne jest tylko formalnością i w przeciągu kilku dni w grodzie Przemysława, auta na minuty zostaną uaktywnione. Ceny w obu nowych miastach pozostaną bez zmian, i będą wynosić 0,50 PLN za każdą minutę wynajmu, oraz 0,80 PLN za każdy pokonany kilometr. Bez  zmian pozostaną również zasady działania. Nadal będzie to freefloating, czyli samochody będą mogły być pobierane i pozostawiane w dowolnym wybranym miejscu przez klienta, pod warunkiem że będzie to miejsce w strefie wynajmu Traficar, oraz zostanie pozostawione na miejscu publicznie dostępnym.

Warto również zwrócić uwagę przy tej okazji na fakt, że nie dalej jak przedwczoraj informowaliśmy o planach wejścia do Poznania usługi 4Mobility, a dziś pojawia się tam Traficar, który faktycznie będzie tam przed konkurentem. Natomiast we Wrocławiu będzie to druga usługa, po pierwszym uaktywnionym w Polsce carsharingiem o nazwie GoGet, który działa nad Odrą już od kilku lat operując na kilku samochodach osobowych. Co również interesujące, Traficar wyprzedził usługę przygotowywaną o nazwie Enigma, która przygotowywana jest we współpracy z samorządem Wrocławia od zeszłego roku. Firmie Traficar gratulujemy rozwoju i naprawdę udanego pierwszego roku działalności, który zarówno dla nich, jak i dla całej branży rodzimej współdzielonej mobilności był bardzo owocny, a nic nie wskazuje żeby każdy następny miesiąc nie przynosił nowych ciekawostek.

Udostępnij przez :

Ten post ma 30 komentarzy

Dodaj komentarz