Po Krakowie Warszawa ? Konferencja Traficar w stolicy.

Kilka dni po oficjalnej premierze pierwszego dużego projektu CS w Polsce, czyli Traficar w Krakowie, o czym szerzej pisaliśmy tutaj, dowiedzieliśmy się iż Traficar urządza w Warszawie oficjalną konferencję prasową poświęconą swojemu projektowi. Oczywiście ekipy portalu autonaminuty.org nie mogło tam zabraknąć, a efekty naszej wizyty publikujemy poniżej.

Dokładnie 12 października w klubie Endorfina w Warszawie, odbyła się oficjalna prezentacja usługi Traficar, o której głośno w mediach było przynajmniej od początku miesiąca, gdy w Krakowie oficjalnie ruszył ich projekt dla klientów indywidualnych. Niestety wszystkich, którzy liczą na szybkie pojawienie się tej usługi w Warszawie, spieszymy uprzedzić że zamysłem spotkania w Endorfinie nie było ogłoszenie terminu premiery systemu Traficar w stolicy.

Na galę zaproszeni zostali głównie dziennikarze, ale również nie zabrakło przedstawicieli branży automotive, oraz osób zaangażowanych w społeczne ruchy miejskie i ekologiczne. Imprezę prowadził doskonale znany Marcin Prokop, który wraz z Panem Hubertem Laszczykiem, Prezesem Zarządu Express sp z o.o. będącego operatorem usługi Traficar, przywitali zgromadzonych gości.

Po oficjalnym powitaniu głos zabrał Prezes firmy Express, który opowiedział o zamyśle powstania usługi Traficar oraz misji która przyświecała wszystkim osobom zaangażowanym w projekt. Podczas swojego wystąpienia przedstawił osoby mając szczególny wpływ na powstanie usługi, a także przywitał przedstawicieli partnerów głównych Traficaru, firm Opel GM, oraz banku BNP Paribas.

Kolejnym etapem, była oficjalna prezentacja szczegółów usługi, wraz z opisem ogólnych warunków oraz cen usługi, a także z porównaniem proponowanego rozwiązania, do usług komunikacyjnych w miastach, z którymi Traficar może konkurować. Podstawowe ceny usług, oraz wspomniane porównania widoczne są na dołączonej dokumentacji fotograficznej

Wartym odnotowania szczegółem podanym przez zarządców usługi Traficar, jest fakt że jak twierdzą, usługa Carsharingu nie powinna być wspierana przez samorządy, a jedyną słuszną drogą rozwoju tej branży w Polsce jest oparcie jej na podmiotach biznesowych bez udziału ratusza.

Można tą opinię uznać za odważną, zważywszy na fakt że temat Traficaru w Warszawie, nie został pominięty podczas tej konferencji. Temat ten, czego można się było spodziewać, podjęty został przez zaproszonych przedstawicieli mediów, którzy podczas panelu z pytaniami nie omieszkali zapytać o to kiedy usługa pojawi się w Warszawie. W odpowiedzi, zgromadzeni usłyszeli że trwają prace nad ekspansją usługi do innych miast w Polsce, w tym w Warszawie, jednakże na przeszkodzie stoją ograniczenia w postaci wysokich kosztów parkowania w centrach miast. W Warszawie parkowanie należy do najdroższych w kraju, a ponadto brak możliwości wykupienia abonamentu na firmę, oraz brak benefitów dla samochodów niskoemisyjnych, które również były brane pod uwagę przez właścicieli krakowskiej rozwiązania, powodują że na Traficar w Warszawie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Ostatnim etapem konferencji był panel dyskusyjny w którym udział wzięli zaproszeni goście specjalni, w tym przedstawiciele partnerów strategicznych usługi Traficar, oraz członkowie ruchów społecznych zaangażowani w problematykę mobilności miejskiej, którzy dyskutowali z udziałem zgromadzonego audytorium, na temat problemów z którymi borykają się polskie metropolie, oraz o tym jaka przyszłość rysuje się przed Carsharingiem w naszym kraju.

Reasumując stołeczny event jednoznacznie należy go uznać za udany. Oprócz umacniania świadomości krakowskiej marki pośród zgromadzonych gości, takie spotkania wydanie służą upowszechnianiu wiedzy na temat Carsharingu wśród społeczeństwa, które będzie głównym odbiorcą doniesień medialnych które na pewno wkrótce pojawią się w całej Polsce, a sądząc po liście akredytowanych na imprezę dziennikarzy, to informacje o CS i usłudze Traficar odbiją się szerokim echem, co jest zdecydowanym pozytywem, nawet mimo faktu że większość zaproszonych na konferencję osób, przybyła licząc że dowie się czegoś więcej na temat wyczekiwanej stołecznej usługi, na którą jednak trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak długo? Czas pokaże, natomiast sądząc po zainteresowaniu medialnym dookoła tego zagadnienia, można się spodziewać że jest to kwestią najbliższych miesięcy, tym bardziej że konkurencja nie śpi, a na parkingu przed Endorfiną, spotkaliśmy starego znajomego z Litwy, dla którego zapewne Warszawa jest jednym z głównych celów na najbliższy czas.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz