Clio wychodzi, Clio przychodzi.

Traficar nie zwalnia tempa. Po głośnej premierze Dacii Spring, której zadaniem jest zrewolucjonizowanie elektromobilności w Polsce, „fioletowy” operator przygotował też coś „nowego” w swojej podstawowej flocie. Wyraz „nowego” wzięliśmy w cudzysłów nie bez powodu, ponieważ dla osób nie mających dużego obeznania w motoryzacji, na pierwszy rzut oka zmieni się niewiele, ale czy jest tak naprawdę?

Nowy model to Renault Clio, piątej już generacji, docelowo ma zastąpić poprzednią generację Clio (IV), które dotychczas było flagowym modelem Traficara i który będzie sukcesywnie wycofywany z floty tego operatora.

Na pierwszy rzut oka nowy Renault segmentu B, na zewnątrz nie różni się mocno od poprzedniej generacji na którym w głównej mierze Traficar budował swoją usługę. Nowe Clio jest wyraźnie spójne z innymi modelami francuskiej marki, ale diabeł jednak tkwi w szczegółach. Renault Clio V jest co ciekawe o kilka milimetrów krótsze i niższe od swojego poprzednika, jednak pod względem komfortu jazdy nie jest to zupełnie odczuwalne. Prawdziwa rewolucja czeka jednak klientów w środku, ponieważ wnętrze najnowszego Clio to skok pokoleniowy i nie przypomina ono tego do czego przyzwyczaili się klienci Traficara użytkujący dotychczas najpopularniejszy model tego operatora.

Z ważniejszych informacji, nowe Clio napędza benzynowy sinik o pojemności 1,0 i mocy 90 koni mechanicznych. Traficar nadal pozostał wierny skrzyni manualnej i taką spotkamy w nowym modelu.

Clio V w barwach Traficara pojawiło się póki co tylko w strefach w Krakowie i w Trójmieście, natomiast można się spodziewać, że zasili wkrótce wszystkie strefy tego usługodawcy, podobnie jak Dacia Spring, która obecnie dostępna jest wyłącznie w Warszawie, ale z oficjalnych informacji operatora wynika, że docelowo dotrze również do pozostałych stref Traficara.

Cennik dla nowego modelu Clio pokrywa się z tym dla dotychczasowych Clio ale również Dacii Spring i wygląda następująco:

2,99 PLN / opłata startowa
1,50 PLN / km
0,15 PLN / minuta postoju
opłata za minutę jazdy nie jest naliczana

49,00 PLN / stawka dobowa
0,60 PLN / kilometr w stawce dobowej

Nowe Clio i wspomniana elektryczna Dacia to dwie z trzech zapowiadanych ostatnio „traficarowych” premier. Nadal czekamy jeszcze na potwierdzenie, trzeciego modelu, którym z nieoficjalnych doniesień do jakich dotarł nasz portal, będzie nowy, dostawczy Renault Express, który ma docelowo zastąpić Renault Kangoo, udostępniane w linii TrafiCargo.

Udostępnij przez :

Ten post ma 93 komentarzy

 1. Αναφορ Binance

  Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

 2. nimabi

  Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks. nimabi

 3. Feemall

  I m currently CD6 Two days after my period, will be trying very hard to conceive this cycle if anyone is in the same cycle I d love for us to keep in touch and update each other until our BFP buy cialis online uk Functional anatomy of neuropsychological deficits after severe traumatic brain injury

 4. Феномен совести можно истолковать как феномен
  внутренней реальности. Это осознание недопустимости осуществления некоторых имеющихся
  у нас желаний. Осуждение возможной
  реализации таких интенций принимает форму вины.

  Чувство стыда, внутренний упрек за нечто недозволенное – это признаки работы совести.

  То же самое наблюдается и в отношении дикарей
  к табу. Табу – императив совести, нарушение которого ведет к порождению всеобщего
  чувства вины. Как вернуть интерес к жизни в любом возрасте

Dodaj komentarz