Wozibus wjeżdża do Krakowa!

Kraków zagęszcza się coraz bardziej współdzielonymi samochodami dostawczymi. Od czasu zamknięcia polskiej działalności, przez CityBee, które jako pierwsze wprowadziło duże samochody dostawcze w grodzie Kraka, „zameldował” się Panek CarSharing oraz Traficar, który jeszcze wcześniej udostępniał jak i udostępnia po dziś dzień, również mniejsze auta cargo, a konkretnie samochody marki Renault Kangoo.

Mimo obecności, dwóch wiodących operatorów carsharingowych, którzy również prężnie rozwijają swoją linię Cargo, na wejście do poprzedniej, polskiej stolicy zdecydował się również mniejszy operator – Wozibus, który jak dotąd działał w Częstochowie, z której się wywodzi oraz na terenie aglomeracji górnośląskiej. Wcześniej Wozibus, miał jeszcze epizod w Radomsku, jednak po krótkim czasie udostępniania strefy i samochodów w tym mieście, została ona definitywnie zamknięta.

Wozibus dysponuje flotą około 10 samochodów dostawczych różnych marek. Pośród nich znajdziemy: Fiata Ducato Maxi, Opla Movano Maxi a dla osób potrzebujących samochodu do mniejszych ładunków, który prowadzi się prawie jak auto osobowe, udostępniono również Toyotę ProAce.

Strefy Wozibusa wyznaczone są, co jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem w carsharingu cargo w Polsce, na parkingach dużych centrów handlowych i nie inaczej jest też w Krakowie, gdzie auta tego operatora można wynająć na terenie parkingu centrum handlowego M1 we wschodniej części miasta.

Co istotne w usłudze Wozibusa, samochód wynajęty w jednej strefie, może zostać zwrócony w innej, dzięki czemu mając do przewiezienia ładunek np z Częstochowy do Krakowa, możemy wynająć auto w mieście Jasnej Góry i zakończyć wynajem niedaleko Wawelu.

Cennik Wozibusa znajdziecie poniżej:

0,75 PLN – Minuta jazdy
0,50 PLN – Minuta postoju
0,75 PLN – Kilometr
169,00 PLN – Stawka dobowa (włącza się automatycznie po przekroczeniu limitu stawki dobowej przez sumę minut jazdy i postoju)

Dodatkowo, już dzisiaj zapraszamy Was do obejrzenia naszego testu usługi Wozibus, który opublikujemy na naszych łamach już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 38 komentarzy

 1. Государю нет необходимости
  обладать всеми известными добродетелями, но есть сильная необходимость выглядеть ими обладающим.

  Нужно прибавить, что обладать добродетелями и неуклонно им следовать
  – вредно, тогда как выглядеть обладающим ими чрезвычайно полезно.
  Иначе говоря, надо быть в глазах людей сострадательным, милостивым, искренним, верным слову, благочестивым – и таковым быть на самом деле, но внутренне надо сохранить
  готовность проявить и прямо обратные качества, если это окажется необходимо.

  Интерес – лучшее побуждение к занятию

Dodaj komentarz