Nie każde współdzielone Porsche rozbija się po chwili.

Dziś rocznica rozbicia chyba najsłynniejszego Porsche w Polsce, a na pewno najsłynniejszego samochodu w polskim carsharingu, czyli Porsche Caymana z Panek CarSharing. Przypomnijmy fakty. W nocy 12 grudnia 2020 roku w centrum Warszawy rozbity został wspomniany Cayman, który został udostępniony w usłudze ledwie kilka godzin wcześniej. Samochód został rozbity w kontrowersyjnych okolicznościach, które rozgrzały wtedy polski internet. Mianowicie do szkody doprowadził inny użytkownik ruchu drogowego który uderzył w Porsche, jednak jak się później okazało, klient carsharingu był w stanie po spożyciu alkoholu, co niestety potwierdziło, że mamy na polskich drogach bardzo duży problem.

Od tego zdarzenia minął rok i do dzisiaj nikt w Polsce nie zdecydował się wprowadzić innego Porsche do usługi carsharingu. Nie znaczy to jednak, że w za granicą nikt się na podobny ruch nie zdecydował. Nie dość jednak, że się zdecydował, to co więcej nie jest to jeden usługodawca i nie zadowolił się tylko jednym modelem i egzemplarzem samochodów z Zuffenhausen. Jeśli śledzicie uważnie sytuację carsharingu na świecie, to pewnie spodziewacie się, że jeśli ktoś miałby zdecydować się na taki ruch, to będą to Rosjanie. No i macie rację.

W Moskwie, czyli w absolutnej stolicy europejskiego carsharingu jeżdżą dwie usługi oferujące swoim klientom samochody marki Porsche. Są to Yandex Drive oraz Belka Car. Ci drudzy oferują kilka sztuk niewielkiego SUVa, czyli model Macan, a z kolei Yandex, walczący z inną rosyjską usługą – Delimobil, o miano największego carsharingu w Europie może pochwalić się flotą premium składającą się również z modelu Macan, ale również z kultowej 911-tki oraz Caymana, który, a raczej które (ponieważ w Yandexie jezdżą 3 egzemplarze najmniejszego współcześnie produkowanego Porsche) jak dotąd miały znacznie więcej szczęścia niż błyskawicznie rozbite auto od Panek CarSharing. Jak dotąd brak informacji odnośnie tego, aby którekolwiek z współdzielonych Porsche jeżdżących po rosyjskiej stolicy zostało rozbite, na co zapewne też wpływają ograniczenia związane z dostępem do tych samochodów, w efekcie czego do aut kultowej marki mają dostęp wyłącznie klienci z dobrą historią wcześniejszych wynajmów w danej usłudze.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. golden gate.io

    I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

Dodaj komentarz