BigCarsharing = Dostawczy?
Niekoniecznie.

O tym, że Panek CarSharing udostępnia w swojej samoobsługowej, współdzielonej flocie pojedyncze egzemplarze klasyków motoryzacji wie praktycznie każdy kto śledzi rozwój „aut na minuty” w naszym kraju. O Syrenie i pozostałych rodzimych wehikułach tego operatora napisane zostało już chyba wszystko. Nowością natomiast jest niedawna zmiana kierunku zainteresowań największego polskiego operatora carsharingu. Polskie samochody jeszcze w grudniu ustąpiły miejsca pierwszemu z serii kultowych aut produkcji amerykańskiej – Pontiacowi TransAM, który najbardziej znany jest z serialu Nieustraszony, a od niedawna można poczuć prawie to samo co David Hasselhoff, również na ulicach Warszawy a już wkrótce na ulicach innej polskiej metropolii, zgodnie z zapowiedzią operatora, wg której TransAM wkrótce zmieni lokalizację.

Na Pontiacu jednak „amerykański sen” się nie kończy, ponieważ właśnie dzisiaj została do publicznej wiadomości podana informacja o następnym samochodzie zza oceanu w flocie Panek CarSharing, którym będzie Jeep Wrangler w wersji Sahara. „Jeep na minuty” udostępniony zostanie w jednym egzemplarzu i tym razem będzie to samochód fabrycznie nowy, dlatego też należy zauważyć, że Jeep jest nieco mniej amerykański od TransAMa, bowiem pomimo faktu, że wyprodukowany został w Stanach Zjednoczonych, to jednak marka Jeep od kilku lat jest częścią włoskiego koncernu motoryzacyjnego PSA. Nie ma jednak obaw, że amerykańska seria klasyków Panek CarSharing będzie wątpliwie amerykańska, ponieważ chwilę po Jeepie udostępniony zostanie następny „Jankes”, ale tym razem do jego przynależności narodowej nie będzie żadnych wątpliwości, natomiast o szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach.

Wracając do tematu Jeepa Wranglera, to samochód udostępniony zostanie standardowo w kolorze białym. Auto wyposażone jest w benzynowy silnik i automatyczną skrzynię biegów. Samochód w cenniku operatora pozycjonowany będzie w grupie „Unique” czyli w tej samej co wspomniany już TransAM. Ceny samochodów w tej grupie wyglądają następująco:
2,00 PLN – minuta jazdy
1,00 PLN – minuta postoju
3,00 PLN – kilometr
Pomimo dość wysokiej ceny, dobrą wiadomością jest jednak fakt, że do wynajęcia Jeep’a jest wymagana znacznie niższa suma dotychczasowego obrotu bo zamiast 500 PLN jak to jest w przypadku TransAMa, aby przejechać się Jeep’em wystarczy mieć w historii przejazdy na minimum 100 PLN.

Mimo, że tym razem udostępniony dla klientów będzie samochód fabrycznie nowy, to jest on traktowany jako kolejny (szósty już) klasyk unikalnej serii w której docelowo ma pojawić się 20 niecodziennych samochodów do września bieżącego roku, kiedy to firma PANEK S.A. – właściciel carsharingu Panek będzie obchodzić 20-lecie swojej działalności.

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. gate.io

    For my thesis, I consulted a lot of information, read your article made me feel a lot, benefited me a lot from it, thank you for your help. Thanks!

Dodaj komentarz