Jak radzi sobie carsharing premium w Trójmieście?

Dzisiaj kilka słów o jeszcze najmłodszym operatorze aut na minuty w Trójmieście, które cały czas umacnia się na pozycji lidera we współdzielonej mobilności samochodowej – czyli usłudze 4Mobility, który również jest najstarszym usługodawcą tego typu w Polsce.

Trójmiast może pochwalić się największym zróżnicowaniem operatorów w całej Polsce. Do dyspozycji klientów oprócz 4Mobility są również samochody osobowe Traficara, MiiMove i Panek CarSharing a także dostawcze samochody od CityBee. Co ciekawe dotąd największa aglomeracja na Pomorzu nie doczekała się usługi opartej na samochodach elektrycznych, bowiem do tej chwili udział samochodów elektrycznych w całej współdzielonej trójmiejskie flocie to tylko około 1% (10 Opli Ampera od MiiMove i 2 Smarty EQ od Panek CarSharing), ale to ma się wkrótce zmienić, ze względu na zapowiadaną już na naszych łamach premierę usługi PKP Mobility, która oparta ma być w pełni właśnie na samochodach elektrycznych.

Jednak jak już napisaliśmy na wstępie, nie o nowej inicjatywie od PKP traktować będzie nasz dzisiejszy materiał a o usłudze, która w opinii wielu miała być właśnie elektrycznym pionierem Trójmiasta czyli 4Mobility. Dla wielu osób, szczególnie tych zainteresowanych elektromobilnością, pewnym zaskoczeniem był fakt, że 4Mobility zamiast aut elektrycznych (jak choćby w Rzeszowie czy Siedlcach) do Trójmiasta sprowadziło samochody Audi A3 w wyniku czego stało się swoistym carsharingiem premium. I dzisiaj właśnie dowiecie się z naszego materiału jak „czwórki” podsumowują pierwszy kwartał swojej nadmorskiej działalności na 60-ciu samochodach Audi.

Analiza danych spółki pokazuje, że łącznie mieszkańcy aglomeracji trójmiejskiej przyjechali już 100 000 km. Jest to dystans odpowiadający 2,5 okrążeń ziemi. Rekordzista podczas pojedynczego wynajmu pokonał 1258 kilometrów. Inny rekordzista ma na swoim koncie 107 przejazdów. Największe zainteresowanie usługami 4Mobility odnotowano przy tym w Gdańsku. Znakomita większość klientów 4Mobility w Trójmieście to ludzie młodzi, w wieku ok 25 lat a 80% z nich stanowią mężczyźni co w obu przypadkach pokrywa się z danymi podawanymi przez innych operatorów w Polsce. Najstarszy użytkownik z tej aglomeracji ma 70 lat.

4Mobility świadczy swoje usługi obrębie stref w centrum i w popularnych miejscach Gdańska, Gdyni i Sopotu. Auta spółki można wynająć i zwrócić bez ponoszenia opłat przez klienta w Strefie Płatnego Parkowania. Jak deklaruje sam operator, wraz z rozwojem swojej usługi w Trójmieście planowane jest powiększanie floty i rozszerzanie zasięgu strefy.

Trójmiasto jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Od momentu uruchomienia naszych usług w tej aglomeracji cieszą się one rosnąca popularnością. Jeśli wziąć pod uwagę proporcję ogółu mieszkańców do naszych klientów, dynamika tego wzrostu, wbrew pozorom, jest wyższa niż w Warszawie. Dlatego też poważnie rozważamy zwiększenie liczby oferowanych tutaj aut oraz powiększenie obszaru, na którym nasza usługa będzie dostępna – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. binance kód

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Dodaj komentarz