Na polskim rynku samochodów dostawczych „na minuty” nie ma tłoku. Właściwie obecnych jest jedynie dwóch operatorów, którzy nie są nawet szczególnie dla siebie konkurencją, bowiem udostępniają inne gabaryty aut dostawczych i w różnych konfiguracjach usługi. Pierwszy z nich, to usługa Traficar Cargo posiadający flotę około 80 egzemplarzy Renaulta Kangoo, które udostępniane są klientom w trybie stacjonarnym, gdzie stacje rozmieszczone są zazwyczaj na terenie wielkopowierzchniowych marketów budowanych. Z kolei CityBee, swój BIG Carsharing oferuje w oparciu o duże busy dostawcze które można pobierać i zostawiac w znacznie większej ilośsci stref niż ma to miejsce w przypadku Traficara, a co istotniejsze, CityBee umożliwia zwoty samochodów w różnych lokalizacjach, także pomiędzy strefami. Znaczy to tyle, że samochód wykorzystany do przeprowadzki np. między Krakowem i Warszawą, możemy po przewiezieniu mebli z Krakowa możemy zakończyć wynajem w strefie w Warszawie i tam pozostawić pusty samochód.
CityBee w Polsce dotychczas udostępniała swoją usługę w 10 miastach w oparciu o 150 egzemplarzy samochodów dostawczych podzielonych na 2 modele: Fiat Ducato i VW Crafter. Litewski operator nie zamierza jednak na tym poprzestać i w pierwszych tygodniach sierpnia rozszerzył swoją polską ofertę o kolejny model – Citroena Jumpera, którego 25 egzemplarzy dołączyło do floty.
– Od naszego debiutu w Polsce w październiku ubiegłego roku liczba aut dostępnych w aplikacji CityBee zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie. Nasi użytkownicy przejechali już ponad 1 200 000 km. Sukcesywnie rozwijamy naszą flotę, dbając o to, aby auta były dostępne w tych miejscach, gdzie zainteresowanie BIG carsharingiem jest największe. Zwiększenie liczby aut wynika też z wielu partnerstw, które podjęliśmy w tym roku. CityBee posiada swoje strefy m.in. na parkingach pod kilkudziesięcioma marketami budowlanymi OBI, Centrami Handlowymi M1 oraz pod sklepem IKEA Targówek – komentuje Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska.
Przypomnijmy, że oprócz samochodów „cargo” CityBee udostępniło również w swojej usłudze w Polsce elektryczne hulajnogi, natomiast cały czas czekamy na wprowadzenie do usługi w polskich miastach, samochodów osobowych jakich setki jeździ w barwach tego operatora na Litwie.
I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.
I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?