Współdzielone randki we współdzielonych samochodach?

Speed Dating, czyli szybkie randki, to zjawisko które przywędrowało nad Wisłę, podobnie zresztą jak Carsharing, z zachodu. Idea polega na zebraniu kilku bądź kilkunastu „singli” po równo kobiet i mężczyzn, którzy po kolei ze sobą randkują. Zasada jest prosta. Każdy z każdym przez 5 minut i ani chwili więcej. Upływ 5 minut sygnalizowany jest przez moderatora, który pilnuje, porządku. Po wszystkich spotkaniach, każdy z uczestników zaznacza na kartce tą osobę, lub osoby które w ciągu tych 5 minut zainteresowały ją na tyle, że chciałyby kontynuować znajomość. Kartki trafiają do moderatora, który sprawdza zgodność. Jeśli na kartkach mężczyzn i kobiet powielają się wybory, to tam gdzie obie strony potwierdziły wspólne zainteresowanie, tam moderator przesyła im wzajemnie dane kontaktowe. Dzięki nim, wzajemnie dobrani, mogą dowolnie kreować swoją znajomość a być może i wspólną przyszłość.

Ale jaki to ma związek z carsharingiem? Okazuje się, że znajdzie się wspólny mianownik. Jedna ze stołecznych usług Panek CarSharing wraz z Speed-dates-pl dokładnie w walentynki, w samym centrum Warszawy, na Placu Teatralnym, ustawili 14 hybrydowych Toyot na minuty. W każdej z nich siedziała kobieta czekająca na męskich rozmówców. Do każdej z Pań dosiadał się na dokładnie 5 minut Pan, próbując zainteresować niewiastę swoją osobą i vice versa. Współdzielenie randek, we współdzielonych samochodach to ciekawa inicjatywa, bez precedensu, dlatego szczególnie fajne, że to właśnie polski usługodawca wpadł na ten pomysł. Warto wspomnieć również, że każdy z uczestników mógł po zakończonych randkach wrócić do domu współdzielonym samochodem, a dobrane pary w prezencie otrzymają pakiet darmowych minut na wspólne przejazdy pełne uniesień.

Redakcja autonaminuty.org była również na miejscu i na gorąco obserwowaliśmy reakcje uczestników, które było jednoznacznie pozytywne. Organizatorzy zgodnie zapowiedzieli, że na pilotażu się nie skończy i wkrótce w innym miejscu Warszawy znów pojawią się samochody z randkowiczami na minuty.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz