Warszawa i Carsharing z „elektrowni”? Niewykluczone.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Wyraźnie w ostatnich tygodniach, „carsharingową” gwiazdą pierwszej wielkości był Poznań, w którym dzieje się bardzo wiele. Nowi dostawcy, racjonalne podejście miasta do nowego rodzaju mobilności, a na deser jeszcze tytuł najlepiej zagęszczonego współdzieloną mobilnością miasta w Polsce. Warszawa jednak wcale nie zamierza odpuścić. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wznowionym przetargu stołecznym na warszawską wypożyczalnię na minuty, a dzisiaj dowiedzieliśmy się o planowanym przez warszawskiego wiodącego dostawcę energii elektrycznej – Innogy, projekcie współdzielonej mobilności opartym, co oczywiste, na autach elektrycznych.

Innogy inicjuje pilotażowy carsharing, wzorem spółki energetycznej Energa, która w zeszłym roku na Pomorzu uruchomiła podobny program w którym udostępniała w systemie stacjonarnym samochody elektryczne na minuty. Póki co pomorski projekt nie wyszedł z fazy testów, jednakże o ewentualnym sukcesie czy porażce Energii nie należy dywagować dopóki sieć ładowania na terenie Trójmiasta się nie rozwinie, ponieważ to dostępność do ładowarek, będzie w istocie determinować rozwój tej usługi jak i podobnych. Właśnie podobną drogą zdaje się podążać Innogy w Warszawie, deklarując otwarcie pod swoim logo usługi aut na minuty. Podobieństwa pomiędzy usługami obu dostawców energii można mnożyć, bowiem w usłudze prowadzonej przez Energę, klienci będą mogli wybierać pośród większości modeli samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. Podobnie będzie w usłudze stołecznej. We wstępnie deklarowanym „menu” Innogy proponować będzie testowanie samochodów marek BMW, Hyundai, Nissan oraz Renault, z czego oczywiście wszystkie będą na prąd. Warto również dodać, że Polska nie jest miejscem, gdzie Innogy debiutuje z takim projektem. W Niemczech, skąd wywodzi się spółka, ich elektryczna usługa o nazwie „Innogy eCarSharing” działa już od ponad roku w dwóch niemieckich miasteczkach Hamminkeln i Xanten.

Więcej informacji na temat warszawskiej usługi, dowiemy się więcej już w przyszły wtorek, 20 lutego, ponieważ na ten dzień, Innogy zapowiedziało konferencję prasową, mającą być oficjalną inicjacją testów tej usługi. Również będziemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, z którego sprawozdanie pojawi się na naszych łamach już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

  1. XMC EDU Systems

    Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂

Dodaj komentarz