Warszawa zamknęła etap zgłoszeń.

13 firm zostało dopuszczonych do drugiego etapu warszawskiego przetargu na miejską automatyczną wypożyczalnię samochodów typu Carsharing.

Oznacza to, że przetarg przebiega póki co bez zakłóceń i zgodnie z założeniem postępowania, aktywna usługa powinna się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku. Mimo naszych obaw wyrażonych w doniesieniu z września b.r. dopuszczone zostały do kolejnego etapu również przedsiębiorstwa w pełni krajowe, bez udziału zagranicznego kapitału, jak np. Express sp z o.o., PANEK S.A., 4Mobility.pl, które zgodnie z pierwotną treścią założeń przetargowych

nie spełniały wymogu doświadczenia w działalności współdzielonej mobilności w automatycznym zakresie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja portalu autonaminuty.org, w toku pierwszego etapu postępowania zmieniono część wymogów przetargowych, które zostały uznane przez zainteresowane projektem podmioty, jako warunki dyskryminujące i na które złożono oficjalne zażalenia. Ostatecznie dopuszczono 13 przedsiębiorstw reprezentujących dość szeroki wachlarz branż. I tak pośród partycypantów przetargu znalazły się m.in: międzynarodowe sieci współdzielonej mobilności: (ZipCar, Car2Go, Sixt (DriveNow)), przedsiębiorstwa z branży tradycyjnego wynajmu pojazdów (Express, PANEK, Eurorent), firmy telekomunikacyjne (Polkomtel), przedsiębiorstwa transportowe (Arriva – własność niemieckich kolei państwowych DB), czy choćby firmy taksówkowe, może być pewnym pozytywnym zaskoczeniem, świadczącym że również w tej branży niektórzy jej przedstawiciele widzący w Carsharingu nowe możliwości a nie potencjalnego konkurenta.

Pełna lista przedsiębiorstw dopuszczonych do kolejnych etapów przetargu:

EURORENT Sp. zo.o.
Express Sp. zo.o. Sp.k.
Zipcar International Holdings Limited
car2go Europe GmbH
Konsorcjum: SIXT RENT A CAR; EURORENT Sp.zo.o.
CityShar Sp.zo.o.
PANEK S.A.
Labville Investments Sp.zo.o.
Polkomtel Sp.zo.o.
Arriva Polska Sp.zo.o.
Egis Road Operation Polska Sp.zo.o.
4Mobility S.A.
Konsorcjum: Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp.zo.o.; H55 Sp.zo.o.; ELE TAXI Warszawa Sp.zo.o. Sp.k.

Udostępnij przez :

Ten post ma 44 komentarzy

  1. ラブドール 通販

    jydoll リアルなラブドールを購入したフルサイズのリアルラブドールは、新世代の安定した金属製の骨格と柔軟な手足を備えており、すべてのセックス体位を想像しながら、すべてのリアルな女性の身体の動きを試すことができます。

Dodaj komentarz