TEST: Zhidou D2S – czy sprawdzi się w carsharingu?

Dzisiaj będzie nietypowo, bo zaprosimy Was do obejrzenia naszego testu, chińskiego mikrosamochodu, który może być interesującą propozycją zarówno dla usług carsharingu, jak i dla mieszkańców metropolii którzy chcieliby „dorzucić się” do rozwoju elektromobilności w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy Wam Zhidou D2S którym od kilku dni mogą poruszać się użytkownicy krakowskiego Traficara, który to udostępnił kilka egzemplarzy tego modelu na krakowskim Kazimierzu. Miejsce jest nieprzypadkowe, a to dlatego, że właśnie na terenie Kazimierza wytyczona została strefa czystego transportu, na którą wstępu nie mają samochody spalinowe poza pewnymi wyjątkami. Samochody elektryczne mogą się w niej poruszać i stąd pomysł Traficara aby udostępnić sympatycznego Zhidou właśnie w tym rejonie. Oczywiście samochodem można wyjechać poza Kazimierz i zakończyć wynajem na terenie całej dotychczasowej strefy usługodawcy.

Traficar nie jest jedyną usługą która zdecydowała się na wpuszczenie tego modelu do floty. Co więcej są usługi oparte wyłącznie na takich samochodach jak choćby włoskie Sharn’go które od zeszłego tygodnia rozpoczęło działalność również w Słowackich Koszycach.

Polecamy sprawdzenie tego naprawdę interesującego pojazdu we własnym zakresie, natomiast już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszym testem.

Udostępnij przez :
Zamknij menu