TEST: Zhidou D2S – czy sprawdzi się w carsharingu?

 • Post author:
 • Post category:Polska

Dzisiaj będzie nietypowo, bo zaprosimy Was do obejrzenia naszego testu, chińskiego mikrosamochodu, który może być interesującą propozycją zarówno dla usług carsharingu, jak i dla mieszkańców metropolii którzy chcieliby „dorzucić się” do rozwoju elektromobilności w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy Wam Zhidou D2S którym od kilku dni mogą poruszać się użytkownicy krakowskiego Traficara, który to udostępnił kilka egzemplarzy tego modelu na krakowskim Kazimierzu. Miejsce jest nieprzypadkowe, a to dlatego, że właśnie na terenie Kazimierza wytyczona została strefa czystego transportu, na którą wstępu nie mają samochody spalinowe poza pewnymi wyjątkami. Samochody elektryczne mogą się w niej poruszać i stąd pomysł Traficara aby udostępnić sympatycznego Zhidou właśnie w tym rejonie. Oczywiście samochodem można wyjechać poza Kazimierz i zakończyć wynajem na terenie całej dotychczasowej strefy usługodawcy.

Traficar nie jest jedyną usługą która zdecydowała się na wpuszczenie tego modelu do floty. Co więcej są usługi oparte wyłącznie na takich samochodach jak choćby włoskie Sharn’go które od zeszłego tygodnia rozpoczęło działalność również w Słowackich Koszycach.

Polecamy sprawdzenie tego naprawdę interesującego pojazdu we własnym zakresie, natomiast już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszym testem.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Traficar

  Cześć! 🙂 „Oczywiście samochodem można wyjechać poza Kazimierz, natomiast wynajem musi być zakończony zawsze w tamtej strefie.”. <– Proszę, sprostujmy to. D2S można kończyć wynajem w całej krakowskiej strefie Traficara, a także na Kazimierzu, czyli w strefie czystego transportu, gdzie spalinowe traficary parkować już nie mogą.

  1. Besa

   Dzięki za komentarz. Już poprawione. Byliśmy przekonani, że tylko Kazimierz jest strefą zakańczania wynajmu, co wydawało się mieć sens. Możliwość zwrotów poza granicami Kazimierza również się „klei”.
   Jeszcze raz dzięki i trzymamy kciuki za powodzenie projektu.

Dodaj komentarz