Przykre wieści z nad morza.
MiiMove kończy działalność!

 

Przed samymi świętami Bożego Narodzenia pojawiła się bardzo przykra wiadomość dla fanów i użytkowników carsharingu, a szczególnie dla tych z Trójmiasta i okolic. O zakończeniu działalności poinformowało MiiMove, które działało na terenie Pomorza i było tam jednym z większych operatorów.

Usługa opierająca się w przeważającej części na samochodach marki Opel (spalinowe Astry z niewielkim udziałem elektrycznych Amper + w krótkim okresie niewielka seria Toyoty Corolli Sedan), wystartowała na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu w drugiej połowie lutego 2019 roku. Przez niespełna 3 lata działalności MiiMove stało się jednym z wiodących usługodawców na terenie Trójmiasta. O palmę pierwszeństwa w aglomeracji MiiMove walczył z Traficarem, który właśnie w Trójmieście udostępnił największą część swoich samochodów spośród wszystkich stref w całej Polsce. Oprócz Traficara konkurencja składała się również z usług 4Mobility oraz Panek CarSharing, co czyniło Trójmiasto, najbardziej zagęszczoną współdzielonymi samochodami aglomerację w Polsce.

W szczytowym momencie MiiMove oferowało około 400 samochodów. W ostatnich miesiącach widać było znaczne zmniejszenie floty, trójmiejskiego operatora, jednak można było brać to na karb „sezonu ogórkowego”, gdy zapotrzebowanie na przejazdy wynajętymi samochodami spadło w stosunku do miesięcy wiosenno-letnich. W ostatnich dniach poziom floty MiiMove oscylował w okolicach 100 samochodów, jednak nie zwiastowało to radykalnej decyzji o całkowitym zamknięciu usługi z dnia na dzień, przed samymi świętami, gdzie chwilowe zapotrzebowanie na samochody notują wszyscy operatorzy.

Do oficjalnej wiadomości nie zostały podane powody zakończenia działalności trójmiejskiego operatora, jednak można spodziewać się, że duży wpływ na tą decyzję miała ogólna sytuacja gospodarcza spowodowana przez pandemię koronawirusa. Nie bez znaczenia był również fakt, że pozyskanie floty samochodów w „erze” kryzysu na rynku półprzewodników jest w obecnych czasach znacznie trudniejsze niż przed pandemią, a z jej ograniczonym poziomem oferowanie usługi carsharingu mija się z celem.

Dziś w aplikacji MiiMove nie znajdziemy już żadnego samochodu i usługa oficjalnie przestaje działać. MiiMove tym samym dołącza do grona takich projektów jak: Click2Go, InnogyGO!, Omni czy Vozilla.

Mimo faktu, że MiiMove działało na terenie strefy w Trójmieście, to było tam jednym z wiodących carsharingów, który przekonał do współdzielonej mobilności samochodowej wielu klientów, za co niezaprzeczalnie należy się inwestorowi i osobom zaangażowanym w ten projekt szacunek.

W imieniu naszego portalu przekazujemy na ręce zespołu MiiMove podziękowania za zaangażowanie w budowę polskiego rynku i społeczności carsharingu w naszym kraju. Będzie Was brakować!

Udostępnij przez :

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz