Panek udostępnia usługę.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

W przeddzień astronomicznego lata, w warszawskim świecie współdzielonej mobilności stało się to, co zapowiadane było od kilku miesięcy. Białe Toyoty Yaris z napisem Panek Car Sharing, widoczne od kilku tygodni na terenie Warszawy ożyją bowiem do końca bieżącego tygodnia, mają być udostępnione uprzednio zarejestrowanym testerom, co jak podaje operator usługi, jest ostatnim etapem, przed oficjalnym startem w stolicy, który zapowiedziany jest jeszcze w tym miesiącu.

W dniu dzisiejszym również zespół portalu autonaminuty.org otrzymał zaproszenie do walidacji konta w usłudze Panek Carsharing, dlatego już wkrótce nasi czytelnicy mogą spodziewać się sprawozdania z testów tej usługi na ulicach Warszawy.

W ramach przypomnienia, firma PANEK S.A. jako operator usługi deklaruje udostępnienie 300 egzemplarzy hybrydowych Toyot Yaris w systemie otwartym (Free-floating) na terenie Warszawy.

Proponowana cena usługi składać się będzie z opłaty za każdy kilometr jazdy, oraz za czas. Zarówno kilometr i minuta jazdy, wycenione są na 0,50 PLN, a dla tych którzy chcieliby zatrzymać auto dla siebie na postoju, udostępniona została opcja stop-over, gdzie każda minuta gotowości samochodu do użycia, na wyłączność klienta, to koszt 0,10 PLN. Warte odnotowania jest również to, że cała warszawska flota tej usługi oparta jest na samochodach z automatyczną skrzynią biegów.

O tym czy tak skonfigurowana usługa zostanie przyjęta przychylnie przez społeczność Warszawy dowiemy się już niebawem.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz