Dworcowy EasyShare w Warszawie!

Nie dalej jak przedwczoraj informowaliśmy o zakończeniu projektu carsharingowego od PKP Mobility w Trójmieście. Wynajem samochodów elektrycznych z trójmiejskich dworców działał przez niespełna dwa lata i z końcem czerwca został zamknięty. Nie znaczy to jednak, że polski, państwowy operator kolejowy całkowicie porzucił pomysł dworcowego carsharingu, bowiem nie są tajemnicą plany otwarcia nowej usługi pod logiem PKP Mobility w Warszawie. Jak donosi portal TransportPubliczny.pl, powołując się na źródła wewnątrz PKP, w czasie trwających obecnie wakacji kolejowy carsharing od nie zostanie jednak udostępniony i ewentualnych nowych wieści w tym zakresie należy się spodziewać najwcześniej jesienią bieżącego roku.

Do jesieni jednak póki co jeszcze daleko, a zdjęcie tytułowe nie jest fotomontażem, zatem nasuwa się pytanie co samochód z logiem PKP Mobility robi pod warszawskim Dworcem Centralnym?

Odpowiedź jest prosta, choć mało kto takiego obrotu sprawy się spodziewał. 2 samochody, które pojawiły się wczoraj pod głównym warszawskim dworcem, to te same pojazdy, z których jeszcze w czerwcu korzystali klienci usługi PKP Mobility. Elektryczne Nissany Leafy można wynająć w Warszawie za pomocą tej samej aplikacji, która służyła do wynajmu samochodów w Gdańsku i Gdyni, czyli aplikacji usługi EasyShare, który był do niedawna operatorem PKP Mobility.

Wynajem Leafów na Dworcu Centralnym to inicjatywa właśnie EasyShare, które jeszcze w grudniu zeszłego roku oferowało w Łodzi carsharing niestacjonarny oparty głównie na hybrydowych Toyotach Yaris, których w tej chwili w usłudze już nie ma.

Kilka istotnych szczegółów na temat usługi stacjonarnej EasyShare:

  • wynajem może rozpocząć się i zakończyć wyłącznie na terenie parkingu publicznego przed głównym wejściem (od strony Pałacu Kultury i Nauki) Dworca Centralnego w Warszawie
  • wbrew oznaczeniom PKP Mobility na samochodach usługi, aut nie można parkować na parkingu z logiem PKP Mobility, który udostępniony w południowej części Dworca Centralnego
  • samochód rezerwujemy na z góry określony przedział czasowy
  • wynajem rozliczany jest w stawkach godzinowych, za każdą rozpoczętą godzinę
  • anulowanie rezerwacji bądź rezerwacja niezakończona wynajmem wiąże się z karą

Pełen cennik wynajmu samochodów EasyShare przed Dworcem Centralnym.

Udostępnienie elektrycznych Nissanów przed dworcem w Warszawie nie ma bezpośredniego wpływu na plany PKP wobec carsharingu w Warszawie, którego szczegóły nie są póki co znane. Wątpliwe również, że EasyShare zwiększy w najbliższym czasie ilość samochodów w swojej usłudze, niemniej jednak polecamy skorzystanie z wynajmu „dworcowego Leafa”, ze względu na atrakcyjną ofertę pod względem finansowym. Pomimo braku elastyczności jednobazowego systemu, to pod względem kosztów wynajmu, tańszego carsharingu w Polsce nie znajdziemy.

Usługa działa w Warszawie na identycznych zasadach jak w Trójmieście, dlatego zanim skorzystacie z samochodów w stolicy, polecamy zapoznanie się z naszym video-testem gdzie przedstawiliśmy komplet szczegółów związany z wynajmem.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz