PANEK CarSharing ma już 5 lat!

Czas leci zdecydowanie za szybko. W drugiej połowie zeszłym roku świętowaliśmy 5 lat działalności dwóch najstarszych usługodawców w Polsce, którzy zapoczątkowali nasz rodzimy carsharing w większej skali, czyli 4Mobility oraz Traficar. Przyszedł w końcu też czas na ważną, piątą rocznicę rozpoczęcia działalności carsharingowej przez Panka.

9 lipca 2017 roku z terenu warszawskiego toru wyścigów konnych „Służewiec” 300 nowych hybrydowych Toyot Yaris wyjechało na stołeczne ulice rozpoczynając tym samym historię największego obecnie pod względem ilości samochodów oraz lokalizacji usługodawcy carsharingu w Polsce.

Uruchomienie usługi poprzedziło pobicie rekordu Guinnessa we wspólnym przejeździe największej ilości samochodów hybrydowych. 300 samochodów to była nadal zbyt mała ilość do pobicia rekordu, natomiast przy pomocy prywatnych właścicieli samochodów hybrydowych rekord udało się pobić, siłą łącznie 340 samochodów. Tak pisał o tym wydarzeniu Auto Świat.

Przez 5 lat działalności Panek CarSharing dał się poznać jako usługodawca z dużym rozmachem i różnorodnością. Na podsumowania pierwszej połowy dekady współdzielenia przyjdzie jeszcze czas, natomiast z pewności warto przypomnieć ekspansję do aż 250 miast w których oferowana była usługa w czasie kryzysu covidowego. W ciągu 5-letniej działalności udostępnion prawie 40 różnych modeli samochodów, z czego ponad 20 w linii specjalnej samochodów FUN. Najnowsza historia Panek CarSharing to przede wszystkim spektakularna akcja wsparcia dla Ukrainy, gdzie samochody usługi służyły do ewakuacji ludności Ukraińskiej uciekającej przed rosyjskim atakiem.

Mijające 5 lat to wiele ciekawych historii, natomiast wierzymy że to dopiero początek, dlatego życzymy PANEK CarSharing kolejnych 5 owocnych lat promowania współdzielonej mobilności.

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. shabaz biijen

    أكبر شركة لانتاج أنابيب البولي ايثيلين و يو بي سي ومستلزماتها للمنتجات الصناعية في عيراق

Dodaj komentarz