Panek CarSharing idzie w „elektryki”.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Minął dopiero tydzień od wprowadzenia nowego modelu w postaci Toyoty Corolli do floty największego warszawskiego usługodawcy, a Panek CarSharing postanowił pójść za ciosem, wprowadzając następny. I to nie byle jaki, bo elektryczny.

Dzisiaj, o godzinie 10-tej w stołecznej restauracji Belvedere, miała miejsce oficjalna prezentacja Smarta ForTwo (dwuosobowego) w barwach Panek CarSharing. Wszystkie wprowadzone do usługi Smarty, są samochodami elektrycznymi, które mają być pierwszym krokiem ku spełnieniu obietnicy operatora, wg której dotychczas użytkowane auta hybrydowe są jedynie okresem przejściowym, a docelowo flota tego operatora będzie w pełni elektryczna.

Przypomnijmy, że Panek CarSharing, nie jest pierwszym stołecznym operatorem, który zdecydował się na „romans” z samochodami elektrycznymi, bowiem w flocie 4Mobility do dzisiaj udostępnione są samochody BMW i3, a dzięki Traficarowi, Warszawiacy mieli przez kilka tygodni możliwość testowania Renault Zoe. Nie sposób również nie wspomnieć o pilotażowej usłudze Innogy, która na początku roku oferowała 4 najpopularniejsze na polskim rynku modele samochodów elektrycznych, jednak Smartów wśród nich nie było. Panek CarSharing jako pierwszy w Polsce wprowadza do usługi współdzielenia ten model.

Cena wynajmu dwuosobowego samochodu w usłudze Panek, oparta jest podobnie jak w przypadku pozostałych aut tego operatora, na opłacie za czas (minut jazdy – 0,70 PLN lub minuta postoju – 0,10 PLN), oraz opłacie za każdy przejechany km – 0,65 PLN. Nie jest natomiast udostępniona preferencyjna stawka za dobę, a to wynika z faktu, że samochód ma ograniczony zasięg – maksymalnie 120 km na w pełni załadowanej baterii. Dla klientów usługi, została udostępniona możliwość otrzymania bonusów w wysokości od 10 do 20 PLN, jeśli zdecydują się oni zakończyć wynajem Smarta, podłączając go do jednej z kilkudziesięciu publicznie dostępnych ładowarek na terenie stołecznej aglomeracji.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz