InnogyGO! Rent a Car?

Największy… i w sumie jedyny obecnie w pełni elektryczny polski carsharing – InnogyGO! wprowadziło wczoraj usługę, nad którą trudno przejść obojętnie, ponieważ jest ona w zasadzie kompletną odwrotnością trendu, jaki widoczny jest niemalże od początku rozwoju współdzielonej mobilności samochodowej w Polsce. Niemal 3/4 rynku carsharingu w naszym kraju leży w rękach firm, które wywodzą się (i w dalszym ciąg prowadzą) usługi tradycyjnego wynajmu samochodów, gdy InnogyGO! będące od początku swojego istnienia usługą „aut na minuty” rozpoczyna przygodę z… wynajmem swoich samochodów w stylu standardowego wynajmu typu Rent a Car.

Tak swoją nową ofertę przedstawia sam operator:

Od teraz możecie wynająć nasze elektryki nawet na miesiąc w cenie 99 zł za dobę! To dedykowane samochody, które mają niebieską pinezkę na mapie w aplikacji i czekają na Was w strefie przy ul. Orzeszkowej. Możecie je wynająć nawet za 99 zł za dobę w ofercie na miesiąc 😉

✔️ 159 zł/ 24h
✔️ 299 zł/ 48h
✔️ 799 zł/ 7 dni
✔️ 2999 zł/ 30 dni.

Przypominamy, że nie płacicie za przejechane kilometry ani za parkometry! A na miejscu możecie wypożyczyć kabel i fotelik samochodowy – i to bez dodatkowych opłat. Jedyny warunek jest taki, że musicie zakończyć najem również przy ul. Orzeszkowej.

W praktyce, jest to wynajem, w wielu aspektach przypominający właśnie tradycyjną wypożzyczalnię, z wynajmem na pełne 24 godziny, bądź ich multiplikacje, odbiór i zwrot samochodu w konkretnej lokalizacji a także możliwość wynajmu fotelika samochodowego. Co jednak istotne, w nowej usłudze InnogyGO! nie ma potrzeby uiszczania kaucji/depozytu, który jest najbardziej charakterystyczną i jednocześnie najbardziej nielubianą cechą standardowego wynajmu. Warto jednak zwrócić uwagę na najważniejszy naszym zdaniem aspekt nowej oferty, którym jest możliwość nieodpłatnego wynajmu przewodu do ładowania. W takiej sytuacji, klient mający dostęp do stacji ładowania prądem zmiennym na dobrych warunkach cenowych (realna cena prądu na stacjach niekomercyjnych to około 60 groszy za kWh).

Oferta dobowa w InnogyGO! jest póki co funkcjonalnością pilotażową, natomiast można zakładać, że szczególnie w Warszawie, spotka się ona z zainteresowaniem choćby ze strony osób bądź firm, które zechcą sprawdzić samochód elektryczny na dłużej przed podjęciem decyzji o zakupie własnego „elektryka”

Udostępnij przez :