Nowości od Panek CarSharing jeszcze w styczniu.

  • Post author:
  • Post category:Lublin

Największy warszawski operator aut na minuty – Panek CarSharing, sukcesywnie wprowadza do swojej nowej lokalizacji w Lublinie, rozwiązania wykorzystywane dotychczas w stolicy. Pod koniec zeszłego tygodnia, otwarty został parking specjalny na terenie Portu Lotniczego Lublin, mieszczącego się w podlubelskim Świdniku. Specjalna strefa została również udostępniona w samym Świdniku obejmując większą część powierzchni miast. Strefa warszawska również krótko po uruchomieniu usługi w stolicy, wzbogaciła się o „wyspy” obejmujące miasta przylegające do Warszawy, dlatego kwestią czasu było, aby podobny pomysł został wprowadzony w rejonie okolicach Lublina.

Parking specjalny na terenie lubelskiego portu lotniczego to już trzecia taka lokalizacja w portfelu tego usługodawcy, po parkingu na terenie warszawskiego portu Chopina i podwarszawskiego Modlina, jednak w odróżnieniu od obu portów mazowieckich, parkowanie na lotnisku Lublin jest dla klientów „Panka” bezpłatny (rozpoczęcie lub zakończenie wynajmu na Chopinie i w Modlinie to koszt 9 PLN doliczany do opłaty za użytkowanie auta).  Samochody wynajęte w strefie Lublina i Świdnika, ale również i w strefie aglomeracji warszawskiej, mogą być pozostawione na dowolnym ogólnodostępnym miejscu parkingowym zarówno w strefie parkingu A oraz B lubelskiego lotniska. Automat parkingowy wyda wjeżdżającemu klientowi bilet, który jednak nie jest potrzebny do wyjazdu. Proces wyjazdu jest nieco bardziej skomplikowany, bowiem aby móc skorzystać z usługi i opuścić lubelskie lotnisko samochodem usługi Panek, należy zarezerwować samochód w aplikacji mobilnej i okazać telefon z aktywną rezerwacją obsłudze w biurze parkingu, które zlokalizowane jest w środkowej części terminala. Obsługa na podstawie okazanej rezerwacji wyda bilet klientowi, dzięki któremu będzie on w stanie wyjechać z parkingu autem na minuty.

Nowe strefy i parkingi specjalne to jednak nie wszystko. Od dzisiaj każdy aktywny użytkownik usługi, może skorzystać z nowych, ciekawych funkcjonalności  do których uzyska dostęp po aktualizacji aplikacji mobilnej, która dostępna jest w sklepach AppStore i GooglePlay. Aktualizacja wzbogaca możliwości filtrowania samochodów usługi o auta do zatankowania, do umycia oraz do wywiezienia z części strefy w której właśnie przebywa. Za zatankowanie lub umycie samochodu posiadającego stosowny status w aplikacji, Panek CarSharing wypłaca w postaci bonusu do wykorzystania na kolejne przejazdy równowartość odpowiednio 10 i 30 PLN.  Takie gratyfikacje można było uzyskać już wcześniej, jednak teraz dzięki filtrowaniu możliwe jest wyświetlenie na mapie wyłącznie samochodów objętych takim bonusem. Prawdziwą nowością jest jednak trzeci filtr, dzięki któremu na mapie zobaczymy samochody za których używanie zapłacimy mniej.  Obniżona jest stawka za dystans i w przypadku wynajęcia samochodu oznaczonego statusem „przejazdu z rabatem” za każdy przejechany kilometr w ramach tego wynajmu zapłacimy 0,40 PLN (standardowa stawka to 0,65 PLN). Pozostałe elementy składowe ceny pozostają bez zmian, warto jednak rozważyć wynajem samochodu z takim statusem gdy planujemy dłuższy wyjazd, nawet gdyby dotarcie do takiego samochodu wymagało czasu, a bliżej mielibyśmy inne samochody usługi.

Udostępnij przez :

Ten post ma jeden komentarz

  1. 0mniartist

    Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we have developed some nice procedures and we
    are looking to swap strategies with others, why not
    shoot me an e-mail if interested. asmr 0mniartist

Dodaj komentarz