Czerwiec zaczyna się od rewolucyjnych informacji na temat stołecznego rynku carsharingu. Największy polski usługodawca – Traficar zdecydował o całkowitym przemodelowaniu swojej usługi w Warszawie, usuwając prawie 200 spalinowych Renault Clio, które dotychczas woziły Warszawiaków, zamieniając je na 40 elektrycznych mikrosamochodów Zhidou D2S. Nie jest póki co wiadomo czy na tej ilości Traficar poprzestanie, natomiast dzięki wycofaniu miejskich Renault z Warszawy, realnie liczba współdzielonych samochodów w tym mieście zmalała. Biorąc pod uwagę fakt, że rynek „sharingu” w stolicy rozwija się dynamicznie, skurczenie się ogólnej liczby aut na minuty, może skłonić nowego, nieobecnego dotąd operatora do inwestycji w Warszawie. Niezależnie jednak od tego, czy jakikolwiek nowy operatror zdecyduje się na inwestycję w Warszawie i od znacznego skurczenia stołecznej floty przez Traficara, liczba aut na minuty i tak zwiększy się zarówno na Mazowszu jak i w całej Polsce.
O tym, że liczba aut będzie rosnąć świadczą plany największego warszawskiego usługodawcy – Panek CarSharing, który do obecnej floty udostępnianej stolicy, liczącej 1 000 samochodów, w ciągu najbliższych miesięcy dołączy kolejne 500 aut, co dodatkowo umocni ich pozycję lidera w Warszawie, oraz pozwoli powalczyć o palmę pierwszeństwa w całym kraju, tym bardziej, że planowana wielkość floty aut na minuty z logiem „Panka” do końca bieżącego roku ma przekroczyć 2 000 samochodów.
Warszawska flota Panek CarSharing w tym roku stanie się bardziej zróżnicowana i jeszcze bardziej hybrydowa, bowiem do niskoemisyjnych Yarisów dołączą dwa inne hybrydowe modele Toyoty – nowy model Corolli, oraz CH-R. Szczególnie ten drugi model, może spotkać się z zainteresowaniem klientów i stworzyć ciekawą alternatywę dla BMW i3 usługi Innogy GO! oraz Audi Q3 z 4Mobility.
Nie są znane jeszcze oficjalne ceny za wynajem obu nowych modeli, natomiast można spodziewać się, że cena nowej Corolli będzie podobna do tej, obowiązującej za starszy model oferowany w usłudze Panek CarSharing obecnie (0,60 PLN za minutę i 0,65 PLN za kilometr), z kolei cena za model CH-R powinna być zbliżona do ceny elektrycznego Smarta (0,70 PLN za minutę i 0,65 PLN za każdy przejechany kilometr)
Udostępnienie pierwszych nowych Corolli, planowane jest w usłudze w przyszłym miesiącu.
Having read this I believed it was rather informative.
I appreciate you taking the time and effort to put this information together.
I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and leaving comments.
But so what, it was still worth it!
Hi there, after reading this amazing post i am as well happy to share my know-how here with mates. http://Gray800.com/board_yPVW66/2100070
You really make it appear so easy with your presentation but I to find this matter to be actually one
thing which I feel I would never understand. It sort of feels too complicated and very vast for me.
I’m taking a look ahead on your next post, I’ll
try to get the grasp of it!