Największe brandy z rekordami w 2016.

  • Post author:
  • Post category:Świat

Jak wynika z informacji udostępnionych prasie, przez dwóch największych niemieckich operatorów Carsharingu, t.j. Car2go, oraz DriveNow, rok 2016 był rekordowym w ich wykonaniu. Dla obu firm, zeszły rok stanął pod znakiem sukcesu, zarówno pod względem ilości rejestrowanych klientów, oraz w zakresie ekspansji, ponieważ obaj gracze, otworzyli swoje podwoje na nowych rynkach.

Drugi, co do wielkości operator, czyli DriveNow, zanotowało wzrost zarejestrowanych w usłudze klientów, aż o 42%. Rok 2016 zakończył się dla nich poziomem 815 000 nowych klientów, dlatego też nie dziwią ambitne plany na rok bieżący, mówiące o przekroczeniu bariery 1 miliona nowych klientów. O tym jak bardzo chłonny jest przede wszystkim rodzimy niemiecki rynek, niech świadczy fakt że spośród podanej kwoty 815 000 klientów, aż 607 000 to klienci rejestrujący swoje konta w Niemczech. Warto również wspomnieć o potencjale startowym nowych lokalizacji które DriveNow otwierała w zeszłym roku. Jak podaje niemieckie przedsiębiorstwo, w niedawno otwartej, nowej lokalizacji w Mediolanie, tylko w pierwszym miesiącu działania usługi, zarejestrowało się w niej aż 50 000 klientów. Takie liczby wróżą również dobrze nowo planowanym lokalizacjom na rok 2017. Niestety nieznane są na ten moment nowe miasta do ekspansji na ten rok, ale sądząc po składzie partycypantów warszawskiego przetargu na miejski Carsharing, wśród których znajduje się konsorcjum firmy Sixt Gmbh ze spółką Eurorent, będącą operatorem brandu Sixt w Polsce, można się spodziewać, że DriveNow ma również poważne plany związane z naszym rynkiem.

Jakimi zatem wynikami za rok 2016 może pochwalić się największy światowy lider Carsharingu na świecie – Car2go? Otóż, do usługi Mercedesa zapisało się w ubiegłym roku, ponad 2 miliony nowych klientów (2 2000 000). Dotychczasowi klienci Car2go, wraz z nową, ponad dwumilionową grupą, wynajęli globalną pulę samochodów firmy, wynoszącą 14 000 aut, aż 22 000 000 razy, co stanowi wzrost o 21% w stosunku do roku poprzedniego. Pośród rekordowych miast w talii operatora, nadal perłą w koronie pozostaje Berlin, w którym pojazdy Car2go wynajmowane są najczęściej, jednak to nie tam zanotowano największą ilość rejestracji nowych klientów. Rekordzistą w tym zakresie okazał się Madryt z niemalże stutysięczną grupą nowych użytkowników (zarejestrowano 96 000 nowych kont). Podobnie jak w przypadku DriveNow, Car2go nie planuje zwalniać tępa i dąży do osiągnięcia wyższych wyników w każdej opisywanej sferze, w roku 2017, a dla Warszawy dobrą wiadomością jest fakt identyczny jak w przypadku DriveNow i ich uczestnictwa w przetargu, bowiem obie niemieckie firmy do postępowania się zgłosiły, zatem można uznać że traktują one nasz polski rynek poważnie. A czy faktycznie wkrótce będzie nam dane w Warszawie, czy może w którymś innym polskim mieście, użytkować samochody spod znaku jednego z wymienionych niemieckich usług współdzielonej mobilności, to póki co za wcześniej aby wyrokować. Natomiast fakt obecności obu firm w warszawskim postępowaniu, pokazuje że nasi zachodni sąsiedzi przychylnie patrzą w kierunku naszego kraju, dostrzegając w nim realny potencjał dla takich usług.

Udostępnij przez :

Dodaj komentarz