Największy carsharing na świecie? Już nic nie stoi na przeszkodzie.

  • Post author:
  • Post category:Świat

Wielokrotnie na łamach naszego portalu informowaliśmy o fuzji największych niemieckich usług aut na minuty – Car2Go oraz DriveNow. Temat rozwija się od kilkunastu miesięcy, jednak do dzisiaj oba podmioty mimo podjęcia decyzji o współdziałaniu, wciąż prowadzą odrębne usługi. Dzisiaj też ten fakt się nie zmieni, jednak wczoraj miało miejsce wydarzenie na które obu usługodawców czekało z niecierpliwością od momentu podjęcia decyzji o fuzji.

Właśnie wczoraj amerykański urząd antymonopolowy wydał zgodę na połączenie obu podmiotów, dzięki czemu nic już nie stoi na przeszkodzie aby koncerny Daimler i BMW mogły stworzyć wspólną usługę największego carsharingu na świecie, którego flota przekroczy 20 tysięcy współdzielonych samochodów.
Dokończenie procedur formalnych związanych z połączeniem planowane jest na koniec stycznia 2019, a do końca pierwszego kwartału przyszłego roku ma wystartować system obejmujący kilka usług związanych z nowoczesną mobilnością, które dotychczas działały oddzielnie, a są własnością obu niemieckich koncernów. Wśród nich, oprócz usług carsharingu, znajdować się będzie m.in. choćby aplikacja do transportu taksówkowego – MyTaxi oraz agregator usług transportu miejskiego – Moovel. Nowy system, po zakończeniu fuzji będzie oferował swoje usługi w ponad 30 miastach na 3 kontynentach.
Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz