Na Litwie Talento, a w Polsce ProAce.
CityBee x 9(os)

  • Post author:
  • Post category:Polska

Ciekawie rozwija się temat mikrobusów na polskim rynku carsharingu. Nie dalej jak w zeszłym miesiącu 4Mobility rozpoczęło ofensywę większych gabarytów, wprowadzając VW Transportera oraz Caddy. Wcześniej nieco mniejsze (7-osobowe), ale za to elektryczne mikrobusy – Nissan eNV 200 zostały udostępnione we Wrocławiu przez Vozillę a teraz znany póki co w Polsce z największych aut na minuty – CityBee wprowadza do swojej usługi właśnie 9-osobowe współdzielone samochody.

Litewski operator na swoim rodzimym rynku postawił w tym segmencie na Fiata Talento, natomiast w Polsce udostępnił Toyotę ProAce. Japoński mikrobus jest pierwszym modelem osobowego samochodu dostępnym w polskim oddziale CityBee i jest kolejnym krokiem ku rozwojowi usługi na naszym rynku, która docelowo planuje w swoich polskich lokalizacjach udostępnić również zwyczajne (5-osobowe) samochody osobowe, których na Litwie udostępnia pełną gamę składającą się z kilkunastu różnych modeli.

ProAce od CityBee udostępniony jest w cenowym trybie „mieszanym” gdzie naliczanie odbywa się symultanicznie za minutę jazdy oraz za każdy przejechany kilometr. Koszt obu elementów jest identyczny i wynosi po 0,99 PLN za każde (minutę & kilometry). Znakiem rozpoznawczym usługi CityBee w Polsce (na Litwie zresztą również) jest dostępność stawki godzinowej, która wynosi 49 PLN. Dostępna jest również stawka dobowa oraz tygodniowa, której wysokość publikujemy poniżej.

Mikrobusy tego operatora, podobnie jak w przypadku dużych samochodów dostawczych, można również użytkować w trybie „one-way”, czyli pozostawiać w innych strefach niż zostały wypożyczone (transfery pomiędzy miastami gdzie CityBee ma udostępnioną strefę), co w przypadku współdzielonych samochodów większych niż standardowe auta osobowe, jest opcją unikalną na polskim rynku.

Udostępnij przez :

Ten post ma 3 komentarzy

  1. 0mniartist

    This paragraph provides clear idea designed for the new viewers of blogging, that in fact how to do running a blog.

    0mniartist asmr

Dodaj komentarz