Multicennik i nie tylko.
Wór nowości od Panek CarSharing.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Święta już za nami, natomiast największy polski operator – Panek CarSharing, przygotowuje dla swoich klientów spóźniony prezent, na który wskazuje opublikowany ubiegłej nocy nowy regulamin, który ma obowiązywać od 5 stycznia 2021 roku. W nowym regulaminie a także dodanej do niego obszernej prezentacji znajdziemy cały szereg nowości, które w praktyce zrewolucjonizują usługę. W naszym dzisiejszym materiale skupimy się na najważniejszych, naszym zdaniem zmianach, które zagoszczą w Panku w przyszłym tygodniu.

Multicennik

Największa rewolucja zdaje się odpowiadać na liczne apele użytkowników carsharingu w kierunku zamiany doskonale znanego z polskich usług, „mieszanego” trybu rozliczeń wynajmu. Jest to tryb, w którym naliczana jest jednocześnie opłata za minutę oraz za kilometr. Odkąd największy konkurent Panka – Traficar zamienił standardowy tryb rozliczeń na wyłącznie kilometrowy, wielu klientów uznało go za najlepsze rozwiązanie. Panek CarSharing doszedł jednak do wniosku, że jeszcze lepsza będzie elastyczność wyboru, efektem czego jest właśnie nowa funkcjonalność multi-cennika. Od 5-ego stycznia klient będzie mógł wybrać w aplikacji wg którego cennika rozliczony zostanie jego wynajem. Co więcej zachowana zostanie opcja wyceny, dzięki czemu klient przed rozpoczęciem wynajmu będzie mógł porównać dostępne opcje rozliczenia na danej trasie i na tej podstawie będzie mógł wybrać sposób, który będzie dla niego najkorzystniejszy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że cennik stosowany dotychczas pozostaje niezmienny i oznaczony jako „standardowy”. Dodatkiem będzie wspomniany już cennik kilometrowy, gdzie nie będzie pobierana opłata za czas gdy samochód będzie w ruchu a także dostępna będzie jeszcze trzecia opcja, czyli cennik minutowy, na wzór tego stosowanego przez innego warszawskiego operatora – InnogyGO!

Pakiet 3-dniowy

Poza dużymi zmianami związanymi z trybami krótkich wynajmów, niewielka acz znacząca zmiana zostanie wprowadzona również do wynajmów pakietowych. Po Nowym Roku pojawi się nowy, 3-dobowy pakiet, który może cieszyć się szczególnym zainteresowaniem podczas weekendów. Wraz z nowym pakietem jak i multi-cennikami, klient będzie miał możliwość elastycznego wyboru pomiędzy ośmioma różnymi trybami w prawie każdej z dostępnych grup samochodów.

Grupa „Ghost”

Skoro już nawiązaliśmy do grup samochodów, to czas wspomnieć o wprowadzeniu kolejnej, która zostanie wprowadzona wraz z wejściem w życie nowego regulaminu. „Ghost” bo tak nazywa się ta grupa to również sugerowane przez wielu klientów carsharingu, „cywilne” samochody pozbawione oklejenia. W nowej grupie znajdziemy dobrze znane z grupy Premium Mercedesy GLA, ale również limuzyny jakich dotąd w polskim carsharingu próżno było szukać, konkretnie czarne Mercedesy klasy E.

Ochrona jednorazowa

Kolejną interesującą nowością jest ochrona jednorazowa, którą znosi odpowiedzialność za szkody podobnie jak subskrypcja miesięczna. Nowością jest to, że w przypadku ochrony jednorazowej można ją wykupić do każdego pojedynczego wynajmu (nie obejmuje ona wynajmów w pakiecie), nawet na kilka minut, dlatego może być ona atrakcyjna dla klientów korzystających z carsharingu sporadycznie. Koszt takiej krótkiej ochrony to 3,90 PLN.

Przedłużona rezerwacja i stawki nocne

Ostatnią z ciekawszych innowacji jest wprowadzenie rozszerzonej rezerwacji samochodu. Już wkrótce rezerwacja będzie mogła trwać nawet do dwunastu godzin. Taka funkcjonalność może być przydatna na przykład w sytuacji planowania porannego wyjazdu gdy chcemy mieć pewność, że nikt nie wynajmie samochodu, który wieczorem stoi w okolicy. Dodatkową atrakcją takiej funkcji jest obniżona stawka za rezerwację lub postój w godzinach nocnych, która wynosi tylko 2 grosze, dzięki czemu rezerwacja samochodu między godzinami 22:00 a 8:00 to koszt tylko 12 PLN.

Planowanych zmian jest jak widać dużo i jest to zdecydowanie największa rewolucja w historii tego operatora, od czasu wprowadzenia „Koszyka korzyści” zawierającego pakiety, subskrypcje i przedpłaty. Wprowadzenie nowych funkcjonalności wskazuje, że Panek CarSharing stale pracuje nad urozmaiceniem swojej oferty, natomiast czy faktycznie spotkają się one z uznaniem klientów w całej Polsce, dowiemy się już wkrótce.

 

 

Udostępnij przez :

Ten post ma 4 komentarzy

  1. zoritoler imol

    Thank you for another magnificent post. Where else could anyone get that kind of information in such a perfect way of writing? I have a presentation next week, and I’m on the look for such info.

  2. Tomasz

    W sumie jak ktoś chce mieć fajne auto na chwilę to opcja z samochodem bez naklejek jest super. Ale jak jeżdżę na spotkania do Warszawy to wolę wynająć sobie opti taxi, aby ktoś dowiózł mnie na miejsce. Nie znam miasta, więc nie uśmiecha mi samemu się kręcić po stolicy, a tak zawsze jestem dowożony szybko tam gdzie chce

Dodaj komentarz