Carsharing po wielkopolsku, raczej na prąd.

  • Post author:
  • Post category:Polska

Milowy krok jaki w historii polskiego Carsharingu, jakiego autorem stał się krakowski program Traficar, podziałał motywująco również na inne polskie miasta. Jak donoszą wielkopolskie media, tematem miejskich wypożyczalni miejskich, zainteresował się sam prezydent miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak, który testował w ostatnich dniach elektrycznego VW e-Golf’a, właśnie w celu weryfikacji przydatności pojazdów elektrycznych w ramach usługi współdzielonej mobilności dla miasta Poznania.

Prezydent, po odbytych testach, swoimi wrażeniami, podzielił się na swoim profilu społecznościowym:

Wrażenia z jazdy pozytywne – oprócz tego, że ekologiczny, to jeszcze bardzo cichy. Samochody z napędem elektrycznym nie zastąpią pewnie w najbliższym czasie samochodów z napędem spalinowym, ale świetnie wpisują się w ideę miejskiego car-sharingu. Takie wypożyczalnie samochodów na pewno się w Poznaniu pojawią.

Niestety, na obecny moment, brak jakichkolwiek deklaracji odnośnie terminu wprowadzenia takiej usługi na poznańskich ulicach, jednakże sam fakt żywego zainteresowania głowy miasta, usługą aut na minuty, należy uznać za krok w dobra stronę, oczekując na pojawienie się konkretów w najbliższym czasie.

Udostępnij przez :

Ten post ma 61 komentarzy

  1. I?ll immediately grab your rss as I can not find your email subscription link or newsletter service. Do you’ve any? Please let me know so that I could subscribe. Thanks.

Dodaj komentarz