Warszawski Samochód Publiczny wybrany. Panek Carsharing zbiera całą pulę.

  • Post author:
  • Post category:Warszawa

Dziś o godzinie 10:00 minął termin składania ofert na usługę miejskiej wypożyczalni samochodów typu „carsharing” dla miasta Warszawy. Było to drugie podejście do tematu, organizowane przez Zarząd Dróg Miejskich miasta stołecznego Warszawy. Pierwsze, trwające półtora roku zakończyło się unieważnieniem przetargu i biorąc pod uwagę, że od momentu gdy miasto Warszawa zdecydowało się na rozpisanie pierwszego przetargu jesienią 2016 roku, samochody na minuty zapełniły Warszawę siłą usług komercyjnych nie wspieranych przez samorządy, organizacja ponownego przetargu okazała się pewną niespodzianką.
Niezależnie o tego, dzisiaj o godzinie 11:00, w siedzibie stołecznego ZDMu otwarto komisyjnie koperty z ofertami. Podobnie jak podczas pierwszego postępowania, złożono tylko jedną ofertę, której autorem był Panek CarSharing, który już od ponad roku udostępnia swoje samochody Warszawiakom. Przypomnijmy, że pierwsze postępowanie zostało unieważnione ze względów formalnych.
Wynikiem rozstrzygniętego dzisiaj postępowania, przez najbliższe 5 lat operatorem miejskiej usługi będzie właśnie Panek CarSharing. Oferta zawierała następujące ceny:
– 0,49 PLN za minutę jazdy
– 0,10 PLN za minutę postoju
– 0,79 PLN za każdy przejechany kilometr
Usługa Panek, będzie oferować powyższe ceny dla przejazdów, dobrze znanymi już Warszawiakom, hybrydowymi Toyotami Yaris, w sile 480 aut.
Dodatkowo zaoferowana została maksymalna stawka godzinowa wynosząca 29,40 PLN oraz dobowa w wysokości 199 PLN. Zwycięzca zadeklarował również wprowadzenie do usługi 10 dużych samochodów dostawczych Renault Master, oraz 10 9-osobowych mikrobusów, które będą dostępne w nieco wyższych cenach:
– 0,79 PLN za minutę jazdy
– 0,20 PLN za minutę postoju
– 0,99 PLN za każdy przejechany kilometr
Istotnym faktem, jest to, że podane w przetargu ceny, są cenami maksymalnymi do jakich zwycięzca będzie mógł podnieść swoją ofertę dla klienta. Niewykluczone jednak, że oferowane ceny dla klienta będą niższe.
Oficjalny start miejskiego carsharingu został zadeklarowany nie później niż w ciągu 30 dni od podpisania umowy, która to zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, o ile dodatkowa dokumentacja przetargowa zostanie złożona zgodnie z wytycznymi stołecznego Ratusza.
Dzięki wygranej w przetargu, Panek CarSharing zyskuje dla swoich samochodów, preferencyjne ceny za parkowanie w płatnej strefie parkowania miasta Warszawy, oraz wsparcie medialne miejskich środków przekazu.
Udostępnij przez :