W ostatnią środę Warszawa była gospodarzem konferencji poświęconej eko-mobilności w Polsce. Na imprezie zjawiła się silna reprezentacja ekspertów w dziedzinie flot samochodowych użytkowanych w polskich firmach. Spotkanie nie traktowało o Carsharingu bezpośrednio, jednakże trendy w firmowych parkach samochodowych, zwłaszcza w wydaniu niskoemisyjnym, mają znaczący wpływ na kierunek rozwoju rynku współdzielonej mobilności w naszym kraju, bowiem każda komercyjna usługa Carsharingu nie może odnieść sukcesu działając wbrew flotowym trendom na danym rynku. Aby sprawdzić jak obecnie kształtują się te trendy załoga autonaminuty.org również gościła na tym wydarzeniu.
Jeśli ekomobilność, to pierwsza nasuwająca się myśl związana z tym określeniem wiąże się z autami elektrycznymi i faktycznie to ten właśnie rodzaj samochodów był głównym bohaterem konferencji, ale nie tylko. Sporo miejsca poświęcono również pojazdom zasilanym wodorem, mimo że to prawdziwa melodia przyszłości i ciężko ten rodzaj paliwa rozpatrywać w charakterze trendu. Można jednak zdecydowanie tak powiedzieć o renesansie gazu LPG, którego powrót do flot samochodowych jest dużą niespodzianką, a głównego powodu takiego stanu rzeczy należy upatrywać w stopniowym odwrocie od silników wysokoprężnych, które jeszcze do niedawna były niekwestionowanym hegemonem w flotach. Obok samochodów elektrycznych najwięcej miejsca poświęcono hybrydom i właśnie na tych dwóch rodzajach silników się skupimy, dostrzegając w nich największy potencjał dla Carsharingu.
Wyszczególnione powyżej elementy są ciężkim orzechem do zgryzienia zarówno dla flot, a co za tym idzie dla projektów współdzielonej mobilności. Z kolei samochody hybrydowe nie borykają się w tak dużym stopniu z tymi wyzwaniami co auta elektryczne. Dlatego też, przynajmniej na obecną chwilę, floty będą skupiać się na autach z silnikami spalinowymi wspieranymi jedynie przez drugi motor elektryczny, co też widać po tendencjach rynku co pokazują dobitnie również liczby:
W 2016 roku w Polsce zarejestrowano 9 849 samochodów hybrydowych, która to liczba dała wzrost o 76% w stosunku do liczby aut hybrydowych w roku poprzednim. Natomiast w analogicznym okresie aut elektrycznych zarejestrowano tylko 556, co dało wzrost o 65%. Jest to o tyle ciekawe że mimo że baza aut elektrycznych w 2015 była znikoma przez co łatwo było o wzrost w roku 2016, a jednak hybrydy osiągnęły ten wzrost na wyższym poziomie. Potwierdzenie tych wyników odnaleźć można również w opiniach samych managerów flot, którzy również optymistycznie podchodzą do napędów hybrydowych, przy zdecydowanym dystansowaniu się od pomysłów na floty oparte na pojazdach wyłącznie elektrycznych. I takich też trendów raczej można spodziewać się w Carsharingu w najbliższym czasie. A czy tak faktycznie się stanie? Pewne jest to że portal autonaminuty.org będzie te trendy śledził i na bieżąco o nich informował.
Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it. 現場兒童色情片 儿童色情片
http://ivermectinstr.online# stromectol australia